French: Ovu utakmicu posvećujem svim ženama

Izvještaj 02.10.2013.
Medvjedi su upisali petu pobjedu u nizu, a vratar Barry Brust drugi shutout zaredom. Zagrebački oklopnici su u Ledenoj slavili 4:0 protiv Avangarda. Osim što su uzeli nova tri boda, Medvjedi su na led uklizali s ružičastim vrpcama na dresu kojima ponovo obilježavaju ''Ružičasti listopad'', odnosno Međunarodni mjesec borbe protiv raka dojke.

''Budući da smo ušli u listopad u kojem nosimo ružičaste vrpce na dresovima, htio bih ovu utakmicu posvetiti svim ženama, a posebice onima koje vode tešku bitku protiv raka'', bile su ovo prve riječi trener Medveščaka Marka Frencha nakon uvjerljive pobjede nad Avangardom.

Prva trećina protekla je bez golova, iako su igrači Avangarda imali čak 16 udaraca na gol. No, bez obzira na želju i pokušaje, pakovi Avangarda nisu pronalazili put u mrežu samouvjerenog Barrya Brusta. U 18. minuti dvominutnu kaznu zbog spoticanja zaradio je Denis Kazionov, ali Medvjedi nisu iskoristili igrača više i unatoč tome što su imali nekoliko odličnih šansi, na pauzu su otišli bez pogotka.

''Prva dva gola smo zabili s igračem više, opet su naše specijalne ekipe probile led i tu smo uspjeli okrenuti utakmicu u svoju korist. Cheechoo i Brust su dvojica naših igrača koji su se najviše istakli. Prije posljednje dvije utakmice dogovorili smo se da ćemo kao dodatnu motivaciju igračima dati dva slobodna dana ako uspijemo pobijediti u obje utakmice'', rekao je French.

U drugoj trećini Medvjedi su bili puno opasniji i lagano su krenuli osiguravati pobjedu. Prvo je u 28. minuti, iz powerplaya, 1:0 osigurao Jonathan Cheechoo, da bi se samo tri minuta kasnije, također u situaciji s igračem više, na pravom mjestu u pravo vrijeme, tik ispred Avangardove mreže, našao Hugh Jessiman. Jessiman je tako bez problema ugurao pak u suparnički gol i upisao svoj ovosezonski prvijenac.

''Sporo smo ušli u utakmicu, raspored nam je gust pa su nam već noge postale teške, ali uspjeli smo pronaći put do pobjede. Sad imamo četiri dana bez utakmica u kojima ćemo se oporaviti, a zatim ćemo, nadam se, u naredne utakmice bolje ulaziti'', prokomentirao je Andrew Murray.

Razigrani Medvjedi su posljednju trećinu nastavili u istom tonu. Nakon samo 27 sekundi igre još je jedan napadač Medveščaka ostvario svoj prvi KHL pogodak - Andrew Murray, da bi u 49. Cheechoo zabio svoj sedmi gol ove sezone.

''Odigrao sam jako dobru utakmicu i dobro je doprinijeti golom. Prilično je posebna stvar što smo napravili, pet pobjeda zaredom, sad ćemo dobiti par dana slobodno, a onda se opet vraćamo u ritam treninga'', izjavio je Murray.