French: Spremni smo za početak sezone unatoč porazu

Novost 30.08.2013.
Medvjedi su u Grazu završili ciklus pripremnih utakmica, a pobjedu 2:1 u Liebenauu odnio je Graz 99ers. No, bez obzira na poraz Medvjedi su bili dominantnija momčad od Grazera, a na golu se iskazao 19-godišnji Andrej Vasiljević. Mladi Zagrepčanin dobio je još jednom priliku u predsezonskom razdoblju da se dokaže treneru Marku Frenchu i da si da još jednu dozu samopouzdanja te mu je ovo bila prva pripremna utakmica koju je odradio od prvih do posljednjih minuta te četvrta u kojoj je zaigrao. Iako nije uspio dovesti Medvjede do pobjede Vasiljević, kojeg je s tribina Liebenaua bodrilo oko 500-tinjak Medveščakovih navijača, može biti zadovoljan jer je primio samo dva pogotka, dok je 32-godišnji vratar Graza Dany Sabourin, koji iza sebe ima 59 odigranih utakmica u NHL-u i 307 u AHL-u (uključeno doigravanje), primio jedan manje.

''Nismo funkcionirali kao momčad, ali neki pojedinci su bili dobri. Unatoč ovom porazu mislim da smo spremni za početak KHL-a, a to smo pokazali u prijašnjim utakmicama. Početak sezone neće biti lagan jer ne znamo mnogo o protivnicima, ali učit ćemo u hodu'', kratko je izjavio trener Medveščaka Mark French.

Grazeri su vodstvo 1:0 osigurali u trećoj minuti igre pogotkom Daniela Wogera. Zagrebački oklopnici su u idućim minutama, odmah nakon primljenog gola, pokušali doći do izjednačenja, ali vratar Sabourin je imao svoj dan. Do kraja prve trećine obje su strane imale nekoliko dobrih prilika, no niti Vasiljević niti Sabourin nisu propustili niti jedan pak u svoju mrežu.

Početkom druge dionice Grazeri su, ili točnije rečeno Daniel Woger je uspio još jednom dovesti domaće u vodstvo. Ujedno je to bio i posljednji gol za 99erse jer nakon toga je Vasiljević, naravno uz pomoć braniča, zaključao svoja vrata do kraja susreta. Pet minuta nakon što je Woger osigurao 2:0, Medvjedi su smanjili na 2:1. Odbijanac je u mrežu Graza pospremio Luke Walker. Igrači Medveščaka nastavili su s dominacijom nad Grazerima i u posljednjoj trećini, a minutu prije kraja susreta pokušali su doći do izjednačenja sa šest igrača. No, rezultat je na kraju ostao 2:1.