French: U drugoj trećini nam je nedostajalo staloženosti

Novost 17.08.2013.

Medveščak je odigrao i četvrtu pripremnu utakmicu u mariborskoj dvorani Tabor. Nakon pobjeda nad Torpedom i Olimpijom (2), protiv Vitjaza su, unatoč žestokoj borbi, upisali poraz. Vitjaz je pobijedio 4:2.

Medvjedi su već u prvoj minuti pokazali zube budućem suparniku. Igrači se još dobro nisu ni zagrijali i već je pao pogodak. Branič Medveščaka Alan Letang zaobišao je gol Vitjaza i dodao pak u sredinu do Jonathana Cheechooa koji ga je zatim proslijedio između nogu vratara Ivana Ljisutina u Vitjazovu mrežu. U 8. minuti na dvije minute bili su isključeni Andrew Murray i Kurtis Foster, ali vratar Medveščaka Mark Dekanich, koji je branio cijelu utakmicu, obranio je svaki udarac i nije dopustio da Vitjaz u situaciji 5 na 3 izjednači rezultat. Medvjedi su vodstvo uspjeli zadržati do 25. minute. Naime, u 25. minuti Maksim Ribin vratio je sve na početak. Četiri minute kasnije Matt Murley imao je odličnu priliku za ponovno vodstvo Medvjeda, ali nije uspio zahvatiti pak i poslati ga u mrežu. U 30. minuti šansu su, u powerplayu, imali Foster i Mike Glumac, ali rezultat je i dalje ostao 1:1.

''U prvoj trećini smo igrali dobro, ali u drugoj nismo više bili staloženi što nas je najvjerojatnije koštalo pobjede. Moramo više igrati 5 na 5 što nismo napravili u drugoj trećini i nadam se da nam je to bila dobra pouka. Oba golmana su bila jako dobra. Što se tiče Dekanicha, napravio je nekoliko odličnih obrana, ali triput smo imali 5 na 3 što nikako nije dobar recept za pobjedu'', prokomentirao je trener Medveščaka Mark French dodavši:

''U utakmicama protiv Torpeda i Vitjaza vidjeli smo gdje smo i kako ćemo se nositi protiv KHL suparnika.''

Šest minuta prije kraja druge trećine Medvjedi su ponovo bili u situaciji s dva igrača manje, ali za razliku od prve trećine, u drugoj nisu ipak nisu uspjeli obraniti. U posljednjim sekundama situacije 5 na 3 Vitjaz je zahvaljujući Mikeu Igguldenu osigurao vodstvo 2:1, da bi u 40. Aleksander Karaljuk povisio na 3:1.

''U prvoj trećini sreća je više bila na našoj strani i igrali smo dosta u ofenzivnoj zoni. U drugoj smo imali dosta kazni, a i Vitjaz je triput igrao pet na tri. Te situacije pet na tri su nam naškodile jer su suparnici tijekom njih uspjeli iskoristiti svoje šanse'', rekao je napadač Bill Thomas.

No bez obzira na vodstvo Vitjaza, Medvjedi u posljednjoj trećini nisu posustajali te su u 55. minuti uz pomoć Billa Thomasa smanjili na 3:2, ali u 60. su pogotkom u praznu mrežu igrači Vitjaza zaključili pobjedu sa 4:2.

''U situacijama pet na pet smo dominirali većinom utakmice. Ako ćemo tako igrati, imat ćemo i više prilika za pogodak. Do početka sezone moramo poraditi na tome da u svakoj situaciji ostanemo smireni. Ponekad nisi zadovoljan tijekom utakmice i možeš osjetiti frustraciju zbog toga, ali tada moraš ostati na pravom putu i držati se podalje klupe za kazne. Koliko smo imali priliku vidjeti u ovoj ligi momčadi su jako dobre u powerplayu'', zaključio je Thomas.

Medvjede u nedjelju u 18:00 očekuje još jedna pripremna utakmica u Linzu kod Black Wingsa.