French: Ufa je pritiskala u neutralnoj zoni, ali smo jako dobro igrali u obrani

Izvještaj 26.11.2013.

Medvjedi su, unatoč dobroj igri, upisali minimalan poraz 0:1 od bivših prvaka KHL-a Salavat Julajeva.

''Utakmica je bila kao u doigravanju, unatoč brojnim prilikama, obje momčadi su više pazile na svoju igru. Puno sam zadovoljniji predanošću koju smo prikazali u ovoj utakmici u odnosu na prethodnu, iako nismo pobijedili'', prokomentirao je Mark French dodavši:

''Ufa je jako dobra momčad, cijelo vrijeme su nas jako pritiskali u neutralnoj trećini, imaju 4 dobre linije i mislim da smo jako dobro igrali u obrani, ofenzivnu igru ćemo morati još malo analizirati.''

Iako se prvih 15 minuta igre činilo kako će trećina završiti bez pogodaka jer su oba vratara, Mark Dekanich s Medveščakove strane i Andrej Vasiljevskij sa Salavatove, odlično čuvali svoja vrata, u 16. minuti je uslijedio drukčiji rasplet jer su Medvjedi igrali s tri igrača. Prvo je u 14. zbog naleta palicom na dvije minute bio isključen Hugh Jessiman, a zatim i Ivan Švarny u 15. zbog povlačenja. Salavat je tako minutu i 11 sekundi imao dva igrača više što je iskoristio Dmitrij Makarov pogodivši u jednom trenutku vratnicu od koje se pak odbio ravno u gol. Medvjedi su nakon tog pogotka imali nekoliko prilika za izjednačenje, ali na pauzu se otišlo sa 0:1.

''Zabili smo previše Traktoru, trebali smo nešto sačuvati i za ovu utakmicu... Imali smo puno prilika i trebali smo zabiti barem dva, tri gola u ovoj utakmici, a i nismo iskoristili igrača više. Sada nam dolazi Sibir. S njima  još nismo igrali, ali znam iz iskustva da je to momčad koja puno radi na ledu'', rekao je napadač Charles Linglet.

U drugoj trećini Medvjedi su prema golu igrača iz Ufe uputili 14 udaraca i tri puta su bili u situaciji s igračem više, ali niti jedan pak nije završio u mreži Vasiljevskija. Medvjedi su u dva navrata igrali i s igračem manje, no Salavatu nisu dopustili da povise razliku.

''Bili smo puni samopouzdanja u napadu, ali jednostavno nismo mogli zabiti. Frustrirajuće je izgubiti na ovaj način s ovim rezultatom na domaćem ledu. Moramo biti jači i moramo pobjeđivati doma. Falilo nam je nešto dodatno u napadu, govorim i za sebe, nismo bili dovoljno dobri i nema isprike. Srećom, imamo još jednu utakmicu za dva dana i tu moramo poboljšati dojam, ključ će biti da mi diktiramo tempo i iskorištavamo svoje prilike'', zaključio je napadač Hugh Jessiman.

Posljednja trećina, unatoč naporima Medvjeda, nije donijela izjednačenje. U posljednjoj minuti trener Medveščaka Mark French pozvao je timeout, ali nažalost, ni posljednje smjernice nisu promijenile rezultat.