Glumac i Perkovich zabili golove, Dekanich igrač utakmice

Novost 13.04.2015.
Hrvatska reprezentacija otvorila je Svjetsko prvenstvo Divizije I Grupe B bodom protiv Velike Britanije. Susret je bio tijesan, a Britanci su pobjedu 3:2 (0:1, 0:0, 2:1, 1:0) osigurali u produžetku.

Vrata hrvatske reprezentacije čuvao je igrač Medveščaka Mark Dekanich kojemu je ovo bila premijera za Hrvatsku na SP-u. Golman, koji je posljednje dvije sezone branio za Medveščak u KHL-u, protiv Velike Britanije skupio je 33 obrana i izabran je za igrača utakmice u redovima hrvatske selekcije. Golove za Hrvatsku postigli su također Medvjedi kojima je ovo debitantski nastup za reprezentaciju, napadači Mike Glumac (17. minuta, shorthanded gol) i Nathan Perkovich (47. minuta, powerplay gol).
''Da dobijemo ovu utakmicu nedostajalo nam je i malo sreće. No, Britanci su nas većinom nadigrali i zaslužili su pobjedu. S Litvom ćemo morati imati puno bolji učinak ako želimo pobijediti. Na ovakvim natjecanjima svaka je utakmica iznimno bitna ako želiš nešto postići, stoga moramo ostati koncentrirani do kraja Svjetskog prvenstva i odraditi preostale susreta najbolje što možemo'', izjavio je kapetan Medveščaka Andrew Murray koji se hrvatskoj reprezentaciji priključio ove godine.

Iako je Hrvatska do sredine posljednje trećine imala dva gola prednosti, Velika Britanija je u posljednjih osam minuta nanizala dva gola, odvela susret u produžetak i na kraju slavila dva boda.

Druga utakmica hrvatske reprezentacije na rasporedu je u utorak u 17:00 sati, a suparnik će joj biti Litva koju je prošle godine u Vilniusu pobijedila sa 3:2.

Golovi: 0:1 HRV Glumac (17) SH1, 0:2 HRV Perkovich (Sertich, 47) PP1, 1:2 GBR O'Connor (Myers, 53) PP1, 2:2 GBR Richardson (Dowd, 60), 3:2 GBR Richardson (O'Connor, 61).