Gol u 38. minuti za Stevea Montadora

Izvještaj 20.02.2015.
Statuom ispred Ledene dvorane Doma sportova ispred koje su navijači mogli zapaliti svijeću ili lampaš za svog ledenog heroja, knjigom žalosti u kojoj su svi koji su željeli imali priliku napisati posljednje riječi za Montyja, crnim vrpcama na dresovima Medvjeda i minutom šutnje prije početka susreta s Dinamom iz Rige, Medvjedi i navijači su se oprostili od svog nekadašnjeg suigrača i prijatelja Stevea Montadora koji nas je prošle nedjelje napustio zauvijek... Ali samo fizički, jer će sjećanje na Stevea Montadora zauvijek živjeti u našim srcima, u srcima Medvjeda i u srcima Medveščakovih navijača. Medvjedi su utakmicu protiv Dinama posvetili upravo Steveu. I iako je pobjeda izostala, borbenost za Montyja nije.

''Mnogo igrača iz naše momčadi igralo je s Montadorom. Bio je posebna osoba i svima nam je drago što je klub na ovakav način prije utakmice obilježio njegov prerani odlazaka. Bilo je sve jako lijepo'', rekao je branič Mark Flood.

U susretu protiv Rižana priliku da upiše svoje prve KHL minute dobio je mladi vratar Medveščaka Mate Tomljenović koji je cijelu sezonu trenirao s KHL momčadi, ali je branio u juniorskom EBEL-u. Hrvatski reprezentativac uspio je svoju mrežu čuvati netaknutom do pete minute, da bi nakon toga gosti u 6. minuti poveli golom Kasparsa Saulietisa, a u 7. povisili na 0:2 uz pomoć Linusa Vidella. U 12. minuti igrači Dinama došli su i do trećeg pogotka, a u strijelca se upisao Milan Jurčina.

''Utakmicu smo počeli s mladim hrvatskim golmanom, a kada počinješ tako utakmicu, želiš da momčad bude na najvišoj mogućoj razini, da se žrtvuje za njega i da blokira udarce. U prvoj trećini to nismo napravili. Kasnije smo htjeli odigrati što bolje, ali kada si okrnjen i nedostaju ti igrači, teško je'', izjavio je trener Medveščaka Doug Shedden.

Na početku druge trećine umjesto Tomljenovića ušao je Cal Heeter koji je zaključao svoja vrata do kraja susreta tako da su gosti ostali na tri gola, dok su pak Medvjedi u 38. minuti zabili gol za Stevea Montadora i za konačnih 1:3.

''Kada sam čuo da ću braniti, bio sam sretan zbog te prilike. Da mi je netko rekao da ću sa 21 godinom braniti u najjačoj ligi izvan Sjeverne Amerike, ne bih mu vjerovao. Ali eto, ostvarilo se. Imali smo težak start u utakmicu, nismo krenuli onako kako smo planirali. Žao mi je zbog ta tri gola koja sam primio, ali nisu igrači krivi zbog njih i ja sam trebao nešto obraniti. No, barem sam igrao, barem sam okusio ovu ligu. Možda sam i previše želio sve to, možda me to ''uništilo'', a i ne može se uspoređivati EBYSL i KHL. Ogromna je razlika između te dvije lige'', rekao je Tomljenović.

Na igru Tomljenovića osvrnuo se i Flood:

''Mate je odigrao odlično i nije kriv za poraz. Mi smo dali suparniku nekoliko odličnih prilika da realiziraju. Svi smo sretni i ponosni na Matu. Cijelu sezonu je trenirao s nama i trudio se i drago nam je što je dobio priliku iskusiti KHL.''

Nagradu za igrača utakmice Generali Lavlje srce primio je Edwin Hedberg.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB – DINAMO RIGA 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)

ZAGREB – Ledena dvorana Doma sportova. Gledatelja 5700. Suci: Buturlin, Oskirko, Metalnikov, Sirotkin.

0:1 DIN Saulietis (6)
0:2 DIN Videll (Trotter, Deslauriers, 7)
0:3 DIN Jurčina (Genoway, Indrašis, 12)
1:3 MED Hedberg (Thomas, Pelletier, 38)

KHL MEDVEŠČAK: Tomljenović, Heeter, Hedberg, Thomas, Pelletier, Morrisonn, Flood, Perkovich, Wright, Segal, Popovic, Kinrade, Kostović, Murray, Glumac, Katic, Martinović, Hutchinson.

DINAMO RIGA: Deslauriers, Sedlaček, Genoway, K. Redlihs, , Darzinš, Sotnieks, Skvorcovs, Wilson, Saulietis, Abols, M. Redlihs, Jerofejevs, Dzerins, Grinbergs, Cibulskis, Videll, Jurčina, Indrašis, Bukarts, Meija, Trotter, Bičevskis.

ISKLJUČENJA: Medveščak 4, Dinamo Riga 2.

UDARCI NA GOL: Medveščak 25, Dinamo Riga 19.