Gol u posljednjoj minuti za pobjedu Medveščaka

Novosti iz EBYSL-a 17.11.2013.
U isto vrijeme dok je KHL momčad Medveščaka igrala u dalekoj Rusiji, na Velesajmu su mladi Medvjedi ugostili momčad Orla iz Znojma.

Medveščak U18 pobijedio je 6:5 zahvaljujući pogotku Pleška u posljednjoj minuti, iako se nakon prvih 10 minuta činilo da će pobjeda biti puno lakše osigurana. Naime, nakon samo 10 minuta igre, na semaforu je već stajalo 3:0 za domaćine zahvaljujući pogocima Jarčova, Krnića i Petrinšaka.

''Nisam previše zadovoljan. Malo smo se opustili tijekom ove reprezentativne pauze i u utakmicu smo ušli s mišlju kako smo već osvojili tri boda. Moramo shvatiti da nema slabih suparnika i da će se svi boriti za bodove. Nitko se neće samo tako lako predati, kao što se ni mi ne predajemo. No, bez obzira na sve, ovo su tri važna boda za nas jer će sada početi prava borba za doigravanje budući da su se bodovi na tablici malo zgusnuli'', rekao je trener Medveščakove 18-ice Danijel Kolombo.

Česi su odmah nakon trećeg pogotka zamijenili golmana i krajem prve trećine smanjili prednost pogotkom iz situacije s igračem više, a zatim u prvih 5 minuta druge trećine došli do izjednačenja. Medveščak se tu nije pokolebao i brzo bježi na 5:3, strijelci su bili Jarčov i Miličić. U 38. minuti Znojmo smanjuje na 5:4.

Posljednja trećina krenula je odlično za goste, nije im bila potrebna niti minuta da ponovno izjednače utakmicu. I taman kad se činilo da će utakmica ući u produžetke, ukazao se Pleško koji u situaciji s igračem više i donio pobjedu Medveščaku.

Iduću utakmicu Medveščak U18 igrat će naredne subote kada putuje u goste KAC-u.