Golijada u Innsbrucku završila pobjedom Medveščakove Dvadesetke

Novosti iz EBYSL-a 17.01.2015.
Medveščakova Dvadesetka osvojila je nova tri boda na gostujućem ledu. U Innsbrucku je svladala šestoplasiranu momčad Skupine A sa 5:7.

Igrači Innsbrucka čvrsto su krenuli u utakmicu i do 15. minute već su imali tri gola prednosti. No, Medvjedi su uskoro počeli smanjivati razliku, a prvi pogodak za Zagrepčane postigao je u 18. minuti Marko Šakić iz powerplaya, da bi u 20. Ivo Kaleb smanjio razliku na 3:2.

Početkom druge trećine, u 24. minuti, domaćini su ponovo pobjegli na +2, ali u narednim minutama uslijedio je totalni preokret i dominacija Medvjeda. Golove su redom počeli nizati Matija Miličić (24. minuta), Marko Šakić (29.), Hrvoje Krikšić (30.) i Bruno Kegalj (32.), a posljednji je za 4:7 u 43. minuti upisao Jan Smolec. Innsburck je u 52. iz situacije s igračem više smanjio na 5:7, ali pobjeda je na kraju ipak pripala Medvjedima.

Nova pojačanja Medveščaka U20 napadač Luka Vukoja i branič Borna Šilović debi su obilježili asistencijama. Šilović je imao tri, a Vukoja dvije.

Dvadesetka idući susret igra već u nedjelju (17:15) na klizalištu Velesajam, a u gosti im dolazi KAC.

HC TWK INNSBRUCK – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 5:7 (3:2, 1:4, 1:1)

INNSBRUCK – Tiroler Wasserkraft Arena. Gledatelja 80.

5:7 INN Teschauer (Hacar, Miskovez, 52) PP1

HC TWK INNSBRUCK: P. Paulweber, Heinricher, Miskovez, Hacar, Teschauer, Kuprian, A. Huber, Holaus, C. Paulweber, Strobl, Bär, Csics, Girtler, Niescher.

KHL MEDVEŠČAK: I. Ružić, Valenčić, Šilović, Kegalj, Kaleb, Janković, Šakić, Petrinšak, Smolec, Buković, Cerovečki, Novak, Kopričanec, Krikšić, Vukoja, Miličić.

ISKLJUČENJA: Innsbruck 8, Medveščak 35.

UDARCI NA GOL: Innsbruck 31, Medveščak 37.