Hrvatska juniorska reprezentacija startala pobjedom

Novost 13.12.2014.
Hrvatska juniorska reprezentacija do 20 godina prvog dana Svjetskog prvenstva Divizije II Skupine B, koje se održava u španjolskoj Jaci, uvjerljivo je pobijedila reprezentaciju Srbije sa 4:0.

Hrvatski reprezentativci poveli su nakon samo 32 sekunde igre pogotkom Luke Jarčova na asistenciju Matije Miličića i Renata Platužića. Druga trećina protekla je bez golova, da bi u posljednjoj prvo u 48. minuti na 2:0 povisio ponovo Jarčov, u 49. je točan bio Luka Vukoja, a u 60. minuti Ivan Janković.

Vrata hrvatske reprezentacije čuvao je Vilim Rosandić, a omjer udaraca na gol bio je 39:27 u korist kockica. Što se tiče isključenja obje su momčadi skupile po 6 minuta kazni.

U nedjelju u 13:00 Hrvatska će snage odmjeriti s Australijom koja već iza sebe ima poraz od Belgije.