Hrvatski reprezentativci stigli do još jedne pobjede

Novost 23.04.2014.
Hrvatska reprezentacija nastavila je nizati pobjede na Svjetskom prvenstvu Divizije I Skupine B. No, za razliku od utakmica protiv Velike Britanije i Nizozemske koje su dobili uvjerljivo sa 4:0, Rumunjsku nije bilo tako lako pobijediti. Za pobjedu 4:3 (0:1, 1:1, 2:1, 0:0 - 1:0) morali su se izboriti kaznenim udarcima, a pobjednički pogodak postigao je Igor Jačmenjak.

Reprezentativci Rumunjske, koji u prve dvije utakmice nisu upisali niti jedan bod, do 25. minute su protiv Hrvatske, čija je vrata čuvao Mate Tomljenović,  već imali dva gola prednosti. U 8. minuti je Levente Zsok iskoristio situaciju s igračem više, a u 25. je Ede Mihaly osigurao 0:2. Šest minuta kasnije hrvatski su reprezentativci počeli smanjivati razliku, a prvi koji je zatresao mrežu Adriana Catrinoija Cornee bio je Borna Rendulić. Dvadesetdvogodišnji Zagrepčanin, čiji je matični klub Medveščak i koji posljednjih sedam sezona svoj ''zanat'' brusi u Finskoj, a 2010./2011. nakratko se našao ponovo u medvjeđem Brlogu odigravši 12 utakmica u EBEL-u, pogotkom za 1:2 poljuljao je suparnike i odškrinuo vrata prema pobjedi.

Iako su u posljednjoj trećini, u 47. minuti, igrači Rumunjske iskoristili još jedan powerplay i ponovo pobjegli na dva gola razlike zahvaljujući Hubi Borsu, u posljednjih osam minuta susreta ''kockice'' su izigrale obranu Rumunjske, nanizale dva gola i osigurale produžetak. Gol u 54. minuti zabio je Kenny MacAulay, branič koji je tri i pol sezone (od 2010. do 2013.) igrao u Medveščaku, a u 58. Tadija Mirić.

S obzirom da u produžetku nije pao niti jedan pogodak, pobjednik je odlučen nakon kaznenih udaraca u čijem su izvođenju bili uspješniji reprezentativci Hrvatske koji su realizirali dva kaznena udarca, a Rumunji jedan. Pogotke za Hrvatsku tijekom raspucavanja postigli su Michael Novak, koji je svojevremeno igrao i u Medveščaku, i Igor Jačmenjak.

Spomenimo još kako je najboljim igračem utakmice u redovima hrvatske selekcije izabran branič Geoff Waugh koji je posljednje tri sezone nosio dres Medvjeda.

Hrvatska se trenutno nalazi na drugom mjestu sa 8 bodova, a u četvrtak ih u 12:00 sati očekuje susret protiv Poljske, koja kao i Hrvatska zasad nema niti jedan poraz u Vilniusu.