Hrvatski English

I mladi Medvjedi u pobjedničkoj seriji

Izvještaj 05.10.2013.
Medveščak U18 upisao je četvrtu pobjedu zaredom, a impresivan je i način na koji je to postigao – svoja posljednja četiri protivnika mladi su Medvjedi zabili čak 31 pogodak.

Već u prvoj trećini mladići iz zagrebačke momčadi pokazali su u kojem smjeru će ići utakmica. Prvi gol utakmice zabio je Leonardo Jović u 6. minuti na asistenciju Matije Miličića i Luke Jarčova. Lindmaier 2 minute kasnije izjednačava, ali to je bilo gotovo sve što su domaćini pokazali. Za novo vodstvo, koje do kraja utakmice Medveščak nije ispustio, zabio je Kristijan Krnić na asistenciju Tonija Borića i Jana Smoleca, a dok je Jarčov bio na klupi za kažnjene, iz brze kontre zabija Miličić na asistenciju Renata Platužića.

U drugoj trećini Matko Martinić poentirao je za 5:1 i tako prisilio domaćeg trenera da zamijeni golmana: Wehrhan je otišao na klupu, a umjesto njega među vratnice je stao Zurbuchen čiji ulazak na led nije previše promijenio tijek utakmice. Zurbuchen je uspio mrežu sačuvati 7 minuta, a onda je Domagoj Poljak postigao pogodak na asistenciju Matka Martinića.

Za goste na početku treće trećine zabija Stummer, a minutu nakon njega Platužić na asistenciju Tibora Stančića zabija svoj drugi gol utakmice i tako postavlja konačan rezultat utakmice. Mladi Medvjedi su se ovom popeli na odlično četvrto mjesto EBJL-a, a novu utakmicu igraju već u nedjelju, 6. 10. protiv Linza u 11:00 sati.