Hrvatski English

I u Beču susret odlučivali kazneni udarci, Thomas zabio za pobjedu

Izvještaj 15.02.2014.
Medvjedi su i drugi put u osam dana pobijedili Vienna Capitalse. Nakon što su ih protekle subote u sklopu Winter Classica na Šalati svladali sa 4:3 nakon izvođenja kaznenih udaraca, ove su pak subote slavili u Beču, također nakon kaznenih. Utakmica je završila rezultatom 2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1).

Zagrebački oklopnici su poveli u 16. minuti iz situacije s igračem više golom Marka Katica, da bi u 35. Ali Wukovits izjednačio na 1:1, ali četiri minute kasnije Erik Nyström osigurao je ponovno vodstvo Medvjeda. U 51. minuti Bečani su još jednom sve vratili na početak uz pomoć Justina Kellera zbog čega su pobjednika morali odlučiti kazneni udarci u čijem su izvođenju bili bolji Medvjedi. Pobjednički gol postigao je Bill Thomas.

Vrata Medveščaka branili su Barry Brust i Alex Westlund.

U nedjelju Medvjedi imaju za odraditi posljednju prijateljsku utakmicu prije nastavka osnovnog dijela sezone u KHL-u, a domaćin će im biti Graz 99ers. Utakmica počinje u 16:30 u dvorani Liebenau. Kroz protekle četiri sezone, kada je još igrao u EBEL-u, Medveščak je s Grazom odigrao sveukupno 28 susreta, od toga je imao 11 pobjeda i 17 poraza (tri u produžetku, dva nakon izvođenja kaznenih udaraca).

KHL MEDVEŠČAK: Brust, Westlund, Martinović, Foster, Katic, Klubertanz, Letang, Waugh, O'Connor, Thomas, Murley, Cheechoo, Ryan, Iggulden, Glumac, Kane, Murray, Walker, Nyström, Kostović, Perkovich.