Jarčov jedini strijelac za Hrvatsku

Novost 13.04.2016.

Četiri dana nakon susreta u Domu sportova, reprezentacije Hrvatske i Slovenije ponovno su odmjerile snage u sklopu priprema za Svjetsko prvenstvo. Slovenija je ovoga puta bila domaćin, u Ledenoj dvorani na Bledu.

Na vratima Hrvatske startao je Vilim Rosandić, a s druge strane leda Robert Kristan. U šestoj minuti, par sekundi nakon obranjene igre s igračem manje, trenutak nepažnje koštao je Hrvate prvog paka u mreži. Razvoj igre, i rezultata, bio je sličan onome u Domu sportova uz očitu premoć Slovenije, no i nekoliko bljeskova Hrvatske.

S tri gola prednosti za Risove otišlo se na prvi odmor, a ravno sredinom utakmice, nakon još dva paka iza leđa Rosandića, Kristana je na vratima Slovenije zamijenio Andrej Hočevar. Na slovenskoj strani naročito su raspoloženi bili Sabahudin Kovačevič i Rok Tičar koji su svaki postigli hat trick.

Jedini pogodak za Hrvatsku upisao je Luka Jarčov na samom kraju druge trećine, a izbornik Alan Letang dao je veću minutažu igračima koji ju nisu dobili u Zagrebu. U sastavu, u odnosu na zagrebačku utakmicu, nije bilo Nathana Perkovicha i Nikole Senzela.

Mate Tomljenović ušao je u igru u posljednjih 20 minuta i upisao 15 obrana uz dva primljena pogotka. Posljednju priliku utakmice imao je Mislav Blagus iz kontre, no Hočevar je bio spreman.

IIHF Svjetsko prvenstvo Divizije I Grupe B započinje u nedjelju, 17. travnja u zagrebačkom Domu sportova, a Hrvatska će prvi susret odigrati s Velikom Britanijom s početkom u 20:00 sati.

SLOVENIJA – HVATSKA 9:1 (3:0;4:1;2:0)