Karakterna pobjeda za povratak u Ljubljanu

Novosti iz EBYSL-a 28.02.2016.

U uzbudljivoj utakmici četvrtfinala EBYSL-a u Ledenoj dvorani Doma sportova zagrebački Medvjedi dočekali su slovensku Olimpiju u uzvratom susretu, susretu koji je mogao zaključiti seriju ili ju odvesti na odlučujuću, treću utakmicu. Uz veliki trud i želju koja je bila očita na ledu od samoga početka utakmice pa sve do posljednje sekunde, unatoč kratkotrajnom padu koncentracije u drugoj trećini, Medveščakova Dvadesetka došla je do prve pobjede u seriji.

Nakon izjednačenog početka susreta i razmjene nekoliko prilika na obje strane, sredinom prve trećine Ljubljančani dolaze do vodstva. Pak prolazi s lijeve na desnu stranu gola gdje je čekao Aljaž Chvatal i posprema pak u prazni kut gola Ivana Ružića. Igra se vraća u svoj ritam do posljednje četiri minute kada Medvjedi preuzimaju vodstvo. Martin Pleško udarcem s plave izjednačava, a za vodstvo pogađa Luka Jarčov u bijegu u igri s igračem manje minutu i pol prije kraja prve trećine.

U drugu Dvadesetka ulazi jako i kapetan Ivan Janković u prvoj minuti pogađa za udvostručenje vodstva. Igra se zahuktava, a Medvjedi ne popuštaju pritisak dok Stjepan Čizmadija u velikoj gužvi pred vratima ne gura pak u vrata Tilena Spritzera za vodstvo od tri gola: „Ovo je velika pobjeda, bez daljnjega i svi smo presretni. Moj gol je došao iz gužve. Mislio sam da je vratar Olimpije poklopio pak  i onda su suci signalizirali da je prošao crtu.“

Matic Snoj iskorištava prvu iduću situaciju s igračem više za goste, a Nik Sitar s igračem manje za Slovence zbog kazne klupi pogađa Ružićevu mrežu za uzbudljivu i napetu posljednju trećinu.

„Bila je teška utakmica, ali smo pokazali jako puno karaktera. Pobijedili smo posve zasluženo, a sami smo si zabili sve golove. Zaradili smo isključenja koja nam nisu trebali, ali s karakterom koji smo pokazali borili smo se do zadnjeg daha i u petak pobjeđujemo“, izjavio je Bruno Kegalj nakon pobjede.

Nakon druge pauze Dvadesetka je izašla na led spremna okrenuti smjer igre i potvrditi pobjedu. Tibor Stančić kao prvi i jedini u posljednjih 20 minuta pronalazi mrežu nakon dodavanja Luke Novaka i postavlja konačnih 5:3. U napetoj završnici Olimpija je sve bacila u napad u nekoliko navrata izvadivši vratara, no do daljnjeg približavanja rezultata nisu došli.

Treći, odlučujući susret igra se u hali Tivoli u Ljubljani u petak, 04. ožujka s početkom u 19:15.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB - HK OLIMPIJA LJUBLJANA 5:3 (2:1;2:2;1:0)