Koja momčad će produljiti svoj pobjednički niz na 3?

Najava 19.10.2014.
Istočna turneja za Medveščak je počela odlično, 2 boda već su na kontu nakon prvog gostovanja, a taj trend zagrebački će Medvjedi pokušati nastaviti u Čeljabinsku.

Protiv Traktora čak 6 golova u 20 minuta

Prošle sezone Medveščak i Traktor su se susreli dvaput i oba je puta slavila ruska momčad. Prvu utakmicu pobijedili su uvjerljivo, sa 5:1 na domaćem ledu, a u Ledenoj su dvorani momčadi navijačima priuštile jednu od dramatičnijih utakmica prošle sezone. Nakon prvih 40 minuta nije se tako činilo, rezultat je bio 1:1, a zatim su u posljednjih 20 minuta napadači podesili svoje nišanske sprave te je na isteku 60. minute na semaforu stajalo 4:4. Medvjedi su vodili, u jednom trenutku i sa 2 razlike, ali uporni se igrači Traktora nisu predavali te su odveli utakmicu u produžetak, a kada ni tamo nije odlučen pobjednik, ruska je momčad drugi bod osvojila u ruletu kaznenih udaraca nakon 5 serija. Medvjedi su u toj utakmici bili bolja momčad, uputili su čak 45 udaraca prema vratima gostiju, ali sreća ih nije pomazila.

Dvije sezone bez doigravanja

Traktoru je prošle sezone doigravanje izmaklo za samo 3 boda što je bilo veliko razočaranje budući da su sezonu ranije poraženi u finalu Gagarinova kupa, a igrači utjehu nisu pronašli niti u Kupu nade gdje su ispali od kasnijeg pobjednika, Avangarda. Nakon 18 ovosezonskih kola Traktor drži 8. mjesto Istoka sa 20 bodova, isto koliko i zagrebači Medvjedi. Samo 4 su puta pobijedili u 60 minuta te su se specijalizirali za kaznene udarce nakon kojih su slavili 3 puta, najviše od svih momčadi u ligi.

Iako u Traktorovim utakmicama ove sezone u prosjeku biva postignuto 2,75 pogotka, a i prethodna dva susreta s Medvjedima bila su poslastica za navijače, zagrebačka je momčad u posljednje dvije utakmice primila samo jedan pogodak te će se Traktorovi igrači u ponedjeljkovnoj utakmici morati potruditi kako bi načeli mrežu Medvjeda.