Kolombo: Ponosan sam na svakog igrača, borili su se kao lavovi

Novosti iz EBYSL-a 04.03.2015.
Medveščakova U20 momčad završila je svoje nevjerojatno ovosezonsko EBYSL putovanje. Nakon odličnih predstava u osnovnom dijelu sezone, kako na domaćem, tako i na gostujućem ledu, Medvjede je u prvom krugu doigravanja zaustavio aktualni prvak Olimpija. Zmajčeki iz Ljubljane četvrtfinalnu su seriju dobili sa 2-0. Ali bez obzira na ishod, Medveščakova Dvadesetka nije se predavala u niti jednom trenutku, ostavljala je srce na ledu i na kraju je ponosno, uzdignute glave, stisnula ruke suparniku koji je prošao u polufinale.

''Bila je ovo nevjerojatna sezona, nevjerojatnih šest mjeseci. Svima nam je žao što je došao kraj i svima će nam nedostajati. Silno smo željeli pobijediti u ovoj utakmici i vratiti se još jednom u Zagreb pred naše navijače'', prokomentirao je trener Medveščakove Dvadesetke Danijel Kolombo koji nije bio nimalo razočaran svojim igračima:

''Ponosan sam na svakog igrača u momčadi. Borili su se kao lavovi kroz cijelu sezonu, posebice u ovim playoff utakmicama, i ne mogu ništa drugo reći nego da sam prezadovoljan kako smo odradili ovu sezonu. I ono što je najvažnije naučili su se nositi s putovanjima, naučili su se vraćati u igru pri zaostatku od dva, tri gola i naučili su igrati u egalu i čekati pravi trenutak da naprave nešto.''

Olimpija je i u drugoj četvrtfinalnoj utakmici bila pojačana igračima iz velikog EBEL-a, no za razliku od prvog susreta u kojemu je u Zagrebu zabila četiri i primila samo jedan gol, u svojoj dvorani Tivoli imala je popriličnih problema s Medvjedima. Pobjedu nije osigurala tako lako. Iako su Zmajčeki do 15. minute već imali 2:0 zahvaljujući Tadeju Snoju (9. minuta) i Aljažu Chvatalu (15. minuta), Medvjedi su 50 sekundi nakon Chvatalovog pogotka smanjili na 2:1, a u strijelca se upisao Ivan Janković.

''Olimpija je za nas megamomčad, ali smo se uspjeli nositi s njom. Zasluženo je prošla u polufinale, no taj prolaz nije bio nimalo lak. U ovoj posljednjoj utakmici mi smo se dizali iz minute u minutu, a u produžetku smo bili potpuno nadmoćni, gol je visio u zraku, ali eto, nedostajalo nam je ono što nam je nedostajalo cijelu sezonu - malo sreće'', rekao je Kolombo.

U drugoj trećini igrači Olimpije nastavili su pritiskati Medvjede. Omjer udaraca na gol bio je 23:14 u njihovu korist, ali vratar Mate Tomljenović, koji je tijekom cijelog susreta imao pune ruke posla, obranio je svaki pokušaj. U posljednjoj trećini, točnije u 48. minuti, Janković je još jednom zatresao mrežu Tomaža Trelca, sve vratio na početak i pružio Medvjedima još jednu šansu da u 20-minutnom produžetku pokušaju izjednačiti seriju. Nažalost, nije išlo. Pobjednički pogodak pao je od strane aktualnih prvaka.

''Ovo nam je svima bilo prvi put da nismo igrali standardni petominutni produžetak, već 20-minutni do zlatnog gola. No to dečkima nije predstavljalo problem, imali su snage za odigrati svih 20 minuta, ako ne i više'', prokomentirao je Kolombo usput se zahvalivši Medveščakovim navijačima koji su potegnuli do Ljubljane kako bi ih bodrili na tribinama Tivolija.

Vratar Tomljenović u drugoj četvrtfinalnoj utakmici skupio je odličnih 55 obrana.

Iako nisu uspjeli izboriti polufinale, mladi Medvjedi su ove sezone ostvarili veliki uspjeh jer su osnovni dio sezone završili na odličnom 2. mjestu i prvi put su otkako igraju u juniorskom EBEL-u, bilo U18, bilo U20, izborili doigravanje.