Ledeni dečki pripreme zaključili sjajnom igrom i pobjedom 6:1

Izvještaj 29.08.2014.
Pomoćni trener Medveščaka Alan Letang uoči posljednje pripremne utakmice rekao je ''Nekako osjećam da će to biti naša najbolja utakmica predsezone''. I bila je. Medvjedi su se na Memorijalnoj utakmici Ferdo Spajić revanširali KAC-u za poraz u Klagenfurtu i uvjerljivo ga dobili sa 6:1.

''U prijašnjim utakmicama kreirali smo puno šansi, ali nismo ih uspjeli realizirati. No u ovoj utakmici protiv KAC-a, dečki su finiširali prilike koje su im se otvorile i jako sam ponosan na njih. Prvih 40 minuta igre odigrali smo jako dobro, u prvih 10 minuta posljednje trećine malo smo pali, da bi u zadnjih 10 snažno odgovorili suparniku. U Domu sportova smo se pokazali u dobrom svjetlu, ali protiv Slovana moramo biti još bolji u svim aspektima igre, od obrambene, neutralne i ofenzivne zone pa sve do igre u situacijama s igračem više i igračem manje'', rekao je trener Medveščaka Chuck Weber usput se osvrnuvši i na navijače:

''Bili su fantastični. Iako smo igrali pripremnu utakmicu, glasno su navijači i vjerujem da je u jednu ruku i to podignulo igrače.''

Prije početka utakmice navijačima, kojih se na tribine Ledene dvorane Doma sportova slilo blizu 4000 njih, bila je predstavljena cijela KHL momčad Medveščaka nakon čega je održana i minuta šutnje za nekadašnjeg predsjednika kluba Ferdu Spajića.

Medvjedi su dominaciju nad protivnikom pokazali već u prvoj trećini, a ona se nastavila i u posljednje dvije. Prvi gol pao je u 9. minuti od strane Mathieua Carlea. Upravo je taj pogodak razigrao igrače Medveščaka koji su u drugoj dionici bez ikakvih problema nanizali još četiri – Andrew Murray, Martin St. Pierre, Mike Glumac i Pascal Pelletier. Nakon 3:0 trener KAC-a pozvao je time-out, ali ni to nije previše pomoglo najtrofejnijem austrijskom klubu.

''Impresioniran sam koliko je navijača došlo na utakmicu. Oni su bili naš šesti igrač, njihovo navijanje bila nam je dodatna motivacija. Prvih pet, šest pripremnih utakmica nismo odradili kako smo htjeli, ali za ovu posljednju napravili smo neke izmjene jer znamo da zapravo sve ovisi o nama, a ne o suparniku. U sezoni ćemo svakako morati iskoristiti prednost domaćeg leda, pogotovo što je kod nas manji u odnosu na ostale klubove'', zaključio je dvostruki strijelac St. Pierre.

U posljednjoj trećini KAC-eri su smanjili na 5:1 iz powerplaya, da bi Medvjedi vrlo brzo postavili konačnih 6:1.

Spomenimo još kako je u 30. minuti u igru umjesto Marka Dekanicha ušao Barry Brust koji je bio pozdravljen gromoglasnim skandiranjem ''Barry, Barry'', a na kraju utakmice obje su momčadi imale priliku iskušati se u kaznenim udarcima.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB - EC-KAC 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)