Luka Jarčov zabio hat-trick

Novosti iz EBYSL-a 01.03.2014.
Medveščakova U18 momčad je u 45. kolu Erste Bank juniorske lige na domaćem ledu pobijedila češki Znojmo rezultatom 7:5 po treći put ove sezone. Medvjedima je ovo bila posljednja domaća utakmica u osnovnom dijelu sezone. Preostale dvije će idućeg vikenda odigrati u gostima, u Beču kod Vienna Capitalsa i u Budimpešti kod MAC-a.

Susret sa Znojmom obilježili su golovi, čak 12 njih, ali i kazne. Igrači Znojma su u 60 minuta igre skupili čak 98 minuta kazni, dok su Medvjedi imali 41. Zagrebački oklopnici su poveli u devetoj minuti pogotkom Renata Platužića iz powerplaya, ali tri minuta kasnije gosti su izjednačili. Ipak, izjednačenje nije dugo trajalo. U 16. minuti Matija Miličić je povisio na 2:1, da bi u drugoj trećini Medvjedima bila dovoljna minuta i 41 sekunda da nanižu još tri pogotka (Luka Jarčov dva, Dominik Petrinšak jedan). Iako se nakon tih 5:1 činilo kako će igrači Znojma teško sustići tu razliku, ipak nije bilo tako. Gosti su se lagano počeli dizati te su u 47. minuti, zahvaljujući kaznenom udarcu kojeg je uspješno izveo Patrik Tondl, zaostajali za Medvjedima za jedan gol (6:5). Medvjedi su se u tom trenutku našli u nezgodnom položaju, ali stvar je spasio Luka Jarčov koji je u 49. minuti iz situacije s igračem više zabio za konačnih 7:5 i upisao hat-trick.