Magnitka drugi puta prvak KHL-a

Novost 19.04.2016.

Po peti puta u osam godina samo finale Gagarin kupa otišlo je u sedmu utakmicu, i po drugi puta od tih pet Metallurg Magnitogorsk je podigao Gagarinov pehar. Usred Moskve Magnitka je u dramatičnoj završnici nakon uzbudljive utakmice dostojne finala pobijedila CSKA rezultatom 1:3.

Ovo je drugi ulazak kluba iz Magnitogorska u finale, njihov drugi naslov prvaka te su, kao i prvoga puta, proglašeni prvacima nakon što su pri vodstvu u seriji izgubili šestu utakmicu. Prije dvije godine seriju je do sedam utakmica doveo Lev iz Praga, a ove sezone im je CSKA, u lovu na svoj prvi naslov, bio više nego dostojan protivnik. Od sedam utakmice serije samo prva i zadnja nisu završene s golom razlike, a za tri 60 minuta igre nije bilo dovoljno.

U sedmoj utakmici finala dva pogotka za goste, prvi za početno vodstvo i posljednji u praznu mrežu u posljednjoj minuti, postigao je Jevgenij Timkin.

CSKA je do finala došao naoko glatko s uvjerljivim 4:0, 4:1 i 4:0 pobjedama nad Slovanom, Torpedom i SKA. Torpedo je jedina momčad na tom koja je uspjela upisati pobjedu. S druge strane, Magnitka je imala nešto dužu seriju s Avtomobilistom pobijedivši u konačnici 4:2 u četvrtfinalu Istoka, a sa Sibirom, odnosno Salavatom, prošla je dalje nakon pet utakmica.

U protekloj sezoni Medveščak je upisao četiri boda iz dva susreta s Magnitkom. Velikom pobjedom 4:1 u Brlogu Medvjedi su uzeli tri boda, a u Magnitogorsku su poraženi u produžetku nakon kojeg su dodali još bod na svoj konto.

KHL Medveščak Zagreb čestita sudionicima finala na izvanrednoj igri i borbi te momčadi Metallurg Magnitogorska na osvojenom naslovu prvaka.

Velikim finalom i službeno je zaključena KHL sezona 2015./2016., a iduća započinje 22. kolovoza.