Mamuti zadržali bodove

Izvještaj 01.12.2015.

Bila je to treća sreća. No, ne na strani Medvjeda već za momčad Mamuta koji su po prvi puta na svom ledu Jugra arene upisali pobjedu protiv zagrebačke momčadi i dodali tri boda na svoj konto.

Dinamikom i brzinom izmjenjivanja prilika utakmica je od početka nalikovala onom prvom ovosezonskom susretu u Zagrebu, no puno raspoloženiji vratari i odgovornija igra u obrani s obje strane dozvoljavali su puno manje pakova u mreži. „Znali smo da se utakmica biti teška, nismo se zavaravali. Sve se svelo na detalje u igri i na razinu na kojoj su momčadi bile spremne igrati“, započeo je analizu nakon poraza u Hanti-Mansijsku glavni trener Medveščaka Gordie Dwyer.

Medvjedi su na susret s Mamutima stigli nakon dvije velike pobjede u kojima su bilježili odličan početak u utakmicu. U sličnom tonu započeo se današnji, a izjednačena igra kroz prvih pola sata susreta  testirala je vratare od prve minute.

„Dobro smo krenuli u utakmicu i dobro smo odigrali prvu trećinu. No, sveukupno gledano, igrali smo na sigurno. Trebali smo više pažnje dati napadu“, rekao je Dwyer te prokomentirao prvo vodstvo: „Prvi pogodak, na kraju i naš jedini, puno je značio, pogotovo jer je postignut na powerplayju. Nažalost, brzo je došlo do izjednačenja i nakon toga smo izgubili koncentraciju.“ Bio je to pogotak Mareka Kvapila koji je prekinuo post i nakon više od mjesec dana ponovo zatresao mrežu udarcem iz svog lijevog kruga za početno vodstvo Medvjeda.

No, razlika na semaforu nije se dugo zadržala. Niti minutu kasnije domaćini izjednačuju, a osam minuta potom, pred sam kraj druge trećine i prelaze u vodstvo. Danny Taylor, proglašen najboljim vratarom lige u studenome držao je momčad u utakmici koliko je mogao. Odličnim obranama kroz prvu trećinu zadržao je nulu, a pred kraj druge očuvao svega minimalni zaostatak.

Prijelomni trenutak dogodio se početkom zadnje trećine. Medvjedima je dosuđeno previše klizača na ledu, Radek Smolenak je služio kaznu, a Jevgenij Lapenkov povisio vodstvo. „Sve čestitke Jugri koja je igrala bez posustajanja svih 60 minuta i iskoristila prilike koje su joj se pružile. Naše drugo isključenje, za previše klizača na ledu u posljednjoj trećini, je u najmanju ruku diskutabilno. Jugra je uzela ponuđeno i s powerplay golom otišla na dva razlike. To je bila prekretnica utakmice i do kraja se nismo uspjeli vratiti.“

Nakon postignutog trećeg gola, Jugra je dobila zalet, a Medvjedi su pokojim bljeskom pokušali iznenaditi Vladislava Fokina, ali bezuspješno. Krajnjih 4:1 postavlja Igor Bortnikov sedam minuta prije kraja utakmice.

„Bila je puno tjesnija utakmica nego što to konačni rezultat sugerira. Na nama je da ovo što prije ostavimo iza sebe i fokusiramo se novu utakmicu u Omsku“, zaključio je Dwyer.

Gostovanje na Istoku Medvjedi nastavljaju u četvrtak, 03. prosinca s početkom u 14:00 sati po našem vremenu kada gostuju u Omsku kod Avangarda.

HK JUGRA HANTI-MANSIJSK – KHL MEDVEŠČAK 4:1 (0:0;2:1;2:0)