Mark Popovic osigurao pobjedu sekundu i pol prije kraja produžetka

Izvještaj 17.01.2015.
Medvjedi nastavljaju sa skupljanjem bodova. Nakon što su protiv moskovskog Dinama osvojili bod, u subotu su protiv Sočija osigurali još dva nova. Drugi međusobni ovosezonski ogled Medvjeda i Sočija završio je u produžetku rezultatom 3:2, a pobjednički pogodak postigao je Mark Popovic.

''Uh, ne sjećam se da li sam ikada u karijeri zabio gol u produžetku, u ove dvije godine u Medveščaku zasigurno nisam'', rekao je Popovic koji je sekundu i pol prije kraja produžetka pospremio pak u Sočijevu mrežu:

''Igramo odlično još od Spengler kupa, igramo pametno i golman brani odlično. Ako tako nastavimo, pobijedit ćemo još puno utakmica. U svlačionici se trenutno može osjetiti velika pozitivna energija i strast jer još uvijek vjerujemo u doigravanje. Nadam se da ćemo ga uspjeti osigurati. U ovoj utakmici protiv Sočija trudili smo se i osvojili smo dva boda, i drago nam je što smo navijače nagradili pobjedom. Zaslužili su. Sada nam preostaju još dvije domaće utakmice koje su nam iznimno važne i moramo ih dobiti jer nas nakon njih očekuje niz od osam gostovanja.''

Prva trećina igrala se u egalu, a omjer udaraca na gol bio je 14:11 u korist Sočija. Medvjedi su dobru priliku za vodstvo imali već u 6. minuti, ali pak kojeg je James Wright pokušao pospremiti u mrežu nije završio u njoj. Deset minuta kasnije, kada je Kurtis McLean bio na klupi za kažnjene igrače, najbolji strijelac Sočija Andre Petersson osigurao je gostima gol prednosti. Ipak, Medvjedi nisu dopustili da na pauzu odu sa zaostatkom te su odmah reagirali i samo 46 sekundi kasnije na semaforu je stajalo 1:1 zahvaljujući Edwinu Hedbergu. Mladom napadaču Medveščaka ovo je bio peti ovosezonski pogodak.

''U razdoblju smo sezone kada je svaki bod važan. Soči je deset bodova ispred nas, a mi još uvijek pokušavamo ugrabiti osmo mjesto. Osvojiti dodatni bod u ovoj utakmici za naš je tim bila velika stvar. Nisam bio prezadovoljan nakon prve dvije trećine, ali u trećoj smo potpuno dominirali i igrali smo sve bolje kako je utakmica odmicala. Cal Heeter nas je svojim obranam držao u utakmici i dao nam šansu da pobijedimo, a Mark Popovic je pak zabio važan gol'', izjavio je trener Medveščaka Doug Shedden.

Drugu dionicu također su obilježila dva pogotka, samo što su sada Medvjedi bili ti koji su poveli, a gosti koji su izjednačili. U 26. minuti James Wright je iskoristio asistenciju Brandona Segala i Kurtisa McLeana za 2:1, a prednost su uspjeli sačuvati do 35. minute i pogotka Coryja Emmertona koji je postignut iz powerplaya.

Početkom posljednje trećine, nakon nekoliko sekundi igre, igrači Sočija počeli su dizati ruke i slaviti treći pogodak, no on nije priznat jer je bio postignut nogom. Nekoliko minuta kasnije došlo je do promjene golmana na gostujućim vratima, zbog ozljede Tomasa Pöpperle, u igru je ušao Andrej Gavrilov. Nakon promjene golmana Medvjedi su počeli sve više napadati u suparničkoj trećini, posebice u posljednje dvije minute, ali susret je na kraju otišao u produžetak u kojemu je sekundu i pol prije njegovog isteka pobjednički pogodak postigao Mark Popovic.

''Bio je to savršen gol'', pohvalio je Hedberg svog momčadskog kolegu dodavši:

''Dobro smo igrali svih 60 minuta, ali smo imali previše isključenja što su suparnici iskoristili. No, na kraju smo ipak mi bili ti koju su slavili. Navijači su nam bili nevjerojatna podrška i to u trenutku kada nam je najviše trebalo.''

Igračem utakmice ''Generali Lavlje srce'' prema izboru sezonskih pretplatnica proglašen je Hedberg.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB – HK SOČI 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 1:0)

ZAGREB – Ledena dvorana Doma sportova. Gledatelja 6250. Suci: Gamalej, Karabanov, Koršak, Černišev.

0:1 SOČ Petersson (Lapenkov, Wilson, 16) PP1
1:1 MED Hedberg (Flood, Morrisonn, 17)
2:1 MED Wright (Segal, 26)
2:2 SOČ Emmerton (35) PP1
3:2 MED Popovic (65)

KHL MEDVEŠČAK: Heeter, Owuya, Pelletier, St. Pierre, Leino, Morrisonn, Flood, Wright, McLean, Segal, Martinović, Carle, Hedberg, Thomas, Bjorkstrand, Popovic, Hutchinson, Kinrade, Perkovich, Murray, Glumac.

HK SOČI: Pöpperle, Gavrilov, Koledov, Wilson, Krjukov, Krutov, Pervišin, Sčastlivij, Ljudučin, Warn, Krikunov, Ignatuškin, Whitney, Petersson, Emmerton, Derljuk, Radulov, Lapenkov, Ščitov, Kosticin, Gavrilov, Ščerbina, Pautov.