Martinović: "Bilo nam je jako bitno dati sve od sebe zbog navijača"

Izvještaj 22.02.2015.
Medveščak je utakmicom protiv Jokerita spustio zastor na sezonu 2014./2015.

Unatoč tome što utakmica nije imala rezultatskog značaja, obje momčadi igrale su punim žarom te su gledatelji mogli vidjeti vrlo dobre obrane golmana, pogotovo Henrika Karlssona koji je nekoliko puta bio ostavljen sam od strane svojih suigrača. Ipak, Džokeri su bili ti koji su prvi zatresli mrežu. Igrala se 13. minuta kada je Eetu Poysti iskoristio vrlo dobro dodavanje Jerea Sallinena i digao pak taman toliko da se odbije od betona Cala Heetera i uđe u mrežu. Medvjedima nije dugo trebalo da uzvrate, već iduće minute na semaforu je stajalo 1:1 zahvaljujući Saši Martinoviću koji je pucao te Pascalu Pelletieru koji je blokirao pogled golmanu.

"Bilo bi lijepo da smo pobijedili u posljednjoj utakmici sezone. Ne znam jesmo li u posljednjoj trećini posustali zbog umora ili zbog toga što smo igrali protiv vrlo jakog protivnika. Teško je privesti sezonu kraju kad utakmice nemaju natjecateljskog značaja. Ovo je najranije što je meni sezona završila u duže vremena i bit će bezveze imati dugo ljeto doma", rekao je trener Doug Shedden.

Druga je trećina bila suprotna prvoj, Heeter je bio taj koji je upisao nekoliko odličnih obrana kako bi održao egal, a zatim je zagrebačka momčad povela. Strijelac je bio Mark Flood u 25. minuti. Samo minutu kasnije, novi šok za goste – nakon što je asistirao za prva 2 pogotka, Pelletier se upisao i među strijelce. Jokerit je u 34. minuti uspio smanjiti na 3:2 preko Petteria Wirtanena, no u 39. minuti Pelletier je vratio rezultat na 2 pogotka prednosti za Medvjede. Na centru je primio pak te se sam sjurio prema golu Jokerita i smjestio pak iza leđa Karlssona.

Jokerit je odlično ušao u posljednju trećinu te prekrasnim pogotkom Tommija Huhtale koji je demonstrirao odlične driblerske vještine došao na 4:3. 8 minuta prije kraja Jokerit je izjednačio rezultat, strijelac je bio Oskari Korpikari. Rezultat se nije mijenjao do isteka 60. minute pa se igrao i produžetak gdje, unatoč tomu što su igrači „letjeli“ po ledu, nije bilo pogodaka pa se pobjednik odlučivao izvođenjem kaznenih udaraca gdje je uspješniji bio Jokerit.

"Dobra je bila utakmica, ali bilo bi bolje da smo pobijedili, ali što možemo, Jokerit je jača momčad, a nama je ponestalo snage u posljednjoj trećini. Barem smo publici pokazali da možemo i mi igrati, igrali smo sa srcem i nadam se da se vidjelo da smo sve ostavili na ledu", rekao je Dario Kostović.

Po završetku utakmice svi igrači Medveščaka izišli su na led pozdraviti navijače i zahvaliti im na podršci ove sezone, a tribine su to popratile "zvjezdanim nebom" i pjesmom.

"Teško je bilo, malo nas je igralo, neki od nas su i načeti ozljedama. Naš cilj danas bio je da se oprostimo od navijača i da damo sve od sebe. Oni su nas podržavali tokom cijele sezone i nadam se da su zadovoljni našom igrom protiv jedne od najjačih momčadi lige. Ponosan sam na svoj gol, mislim da je bio lijep, žao mi je da ih nije bilo više tokom sezone. Imali smo tešku sezonu, vidi se kvaliteta svih momčadi i teško je bilo oporaviti se od lošeg ulaska u sezonu", izjavio je Martinović koji je ujedno ponio titulu igrača utakmice ''Generali Lavlje srce''.

Kroz ovu sezonu Medvjedi su u humanitarnoj akciji u zajedno s PPD-om prikupili 110.000 kuna za udrugu „Vukovarski leptirići, a zahvaljujući navijačima, u suradnji s Portalom dobrote i modnom dizajnericom Aleksandrom Dojčinović i 57.000 kuna za školarce, što je dovoljno za 30 godišnjih, odnosno 200 dnevnih obroka.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB – JOKERIT HELSINKI 4:5 (1:1, 3:1, 0:2, 0:0 - 0:1)

ZAGREB – Ledena dvorana Doma sportova. Gledatelja 6200. Suci: Jerabek, Kulakov, Metalnikov, Sirotkin.

0:1 JOK Poysti (Sallinen, 13)
1:1 MED Martinović (Thomas, Pelletier, 14)
2:1 MED Flood (26)
3:1 MED Pelletier (Hedberg, Thomas, 27)
3:2 JOK Wirtanen (Jaakola, Poysti, 35)
4:2 MED Pelletier (Hutchinson, 39)
4:3 JOK Huhtala (Kapanen, Korpikari, 41)