Medveščak kod vodeće momčadi lige

Najava 12.02.2015.

Nakon osvojenog boda u Čerepovecu, momčad Medveščaka zaputila se na svoj posljednji posjet Moskvi gdje će zaigrati protiv vodeće momčadi lige, CSKA.

Dosad su Medvjedi uvijek pružali odlične nastupe protiv CSKA – prošle sezone su slavili s nezaboravnih 7:1 u Zagrebu, a i iz Moskve su odnijeli 3 boda pobijedivši 1:3. Ove je sezone Crvena Armija slavila u Zagrebu, ali ne bez muke, dvaput su Moskovljani vodili, a Medvjedi stizali rezultat, da bi nepunih 6 minuta prije kraja slovenski reprezentativac Jan Muršak postavio konačnih 2:3.

Gol-razlika +106 dokaz premoći

Onako kako je SKA izgledao u uvodu sezone – nezaustavljivo – kroz drugu polovicu sezone je CSKA. Moskovski klub uvjerljivo drži vodeće mjesto lige sa 129 bodova, 11 više od prvog pratitelja SKA. Gotovo je nevjerojatno da je CSKA ove sezone samo 8 puta ostao bez bodova. Dosad su zabili 193 pogotka, 3,57 po utakmici, a kad se tome pridoda i najbolja obrana lige koja je pokleknula samo 87 puta, jasno je kako se CSKA profilira u glavnog ovosezonskog kandidata za Gagarin kup.

Radulov ponovno razinu iznad svih

Nakon prošle sezone koja je za njega bila ispod standarda, Aleksander Radulov vratio se u formu i najbolji je strijelac po ukupnom broju bodova i asistent lige sa 23 pogotka i 46 asistencija. S druge strane, Radulov je i drugi najkažnjavaniji igrač lige sa 139 kaznenih minuta, a vodeći mu je suigrač Jevgenij Artjukin. Uz Radulova ističe se i jedini Francuz u KHL-u, Stephane Da Costa koji ima 28 pogodaka i 30 asistencija. Većinu utakmica na golu je bio Stanislav Galimov koji ima 91,8 % obrana, a ulogu drugog golmana ima Kevin Lalande, Bjelorus koji ima najmanje primljenih pogodaka po utakmici, u prosjeku samo 1,27.

Iako je CSKA gotovo pa osigurao 1. mjesto osnovnog dijela sezone, Medvjede nesumnjivo iščekuje jedna od najtežih utakmica ove sezone.