Medveščak na korak do naslova prvaka

Izvještaj 12.03.2015.
Medvjedi su korak do 19. naslova prvaka Hrvatske. Trenutačno u finalnoj seriji vode 2-0 protiv Mladosti i potrebna im je još samo jedna pobjeda da i ove sezone podignu pehar.

Medvjedi su u drugoj utakmici finala protiv Mladosti slavili 6:5. Prve dvije trećine bile su u znaku igrača Medveščaka koji su ujedno imali i bolji omjer udaraca na gol (17:8, 15:11), a do 20. minute na semaforu je već stajalo 4:1. Golijadu je u 5. minuti otvorio Mario Sertić, da bi minutu kasnije igrač Mladosti Matko Martinić izjednačio, a zatim Andrew Murray i Mike Glumac zaključili prvu trećinu s još tri pogotka. U 15. je bio točan Murray, a u 19. i 20. minuti Glumac.

Mladostaši su u drugoj trećini pokušali smanjiti zaostatak. U prvi mah im je dobro krenulo jer su već u 26. minuti iz situacije s igračem više uz pomoć Tadije Mirića došli na -2. Devet minuta kasnije ukazala im se ponovo dobra prilika da smanje na -1. Naime, branič Medveščaka Alan Letang napravio je prekršaj, a sudac je dosudio kazneni udarac. Kazneni je izvodio Luka Borić, a kao pobjednik je izašao vratar Medveščaka Mate Tomljenović. Ubrzo nakon propuštene prilike igrača Mladosti, Medvjedi su još dva puta brzinski zatresli mrežu Ivana Štimca Rojtinića. Glumac je u 37. upisao hat trick, a Murray drugi gol i šesti bod. U posljednjoj trećini Mladost je nanizala tri pogotka, ali nije uspjela preokrenuti rezultat.

Treća finalna utakmica na rasporedu je već u petak u 17:30 sati na klizalištu Velesajam. Ulaz je slobodan.