Hrvatski English

Medveščak na krilima Murleya do pobjede

Novost 28.10.2013.
Medveščak se nakon 2 tjedna izbivanja napokon vratio pred svoje navijače i ugostio Amur iz dalekog Habarovska.

Vidjelo se da su Medvjedi motivirani upisati pobjedu, što zbog povratka u Brlog, a što zbog želje da prekinu niz od 5 poraza u kojima je zagrebačkoj momčadi nedostajalo i sportske sreće. Domaći igrači odlično su klizali i većinu vremena proveli u trećini gostujuće momčadi. Najbolju priliku u prvoj trećini imao je Matt Murley koji je ukrao jedan pak te se sjurio sam prema golmanu Amura i natjerao ga na jako dobru obranu. U prvih 20 minuta Medvjedi su imali čak 18 udaraca na gol Amura.

''Isprva smo bili odlični, diktirali smo tempo, ali zasluga igrača Amura je što nismo zabili i kasnije se igra više povukla na neutralni dio leda. Jako mi se svidjelo što nas nije potresao njihov gol i jako smo brzo reagirali da ponovno preuzmemo vodstvo. Čini mi se da smo imali dosta dobrih prilika, da smo golmanu blokirali pogled, ali da je on jednostavno radio jako dobar posao'', rekao je trener Medveščaka Mark French.

Druga trećina bila je preslika prve, obje momčadi su imale svoje prilike, no ovo je bila večer golmana. Valja napomenuti da su obje momčadi igrale iznimno disciplinirano te je prvo isključenje došlo tek u 29. minuti. Medvjedi su imali 2 minute da kapitaliziraju svoju nadmoć na ledu, no umjesto da postignu pogodak, gotovo su ga primili, Muršak se našao oči u oči s Brustom koji je fenomenalno obranio i rastužio 3 navijača Amura koji su iz Habarovska doputovali u Zagreb kako bi uživo bodrili svoju momčad. U 37. minuti – 1:0. Murley je zabio s plave linije, pomalo netipične pozicije za njega.

''Na gostovanjima smo imali previše isključenja, nismo imali sreće da zabijemo neke prilike koje su nam doma ulazile. Nisam trebao puno raditi za golove, prvi gol došao je nakon odličnog 'screena' Jessimana i Glumaca, a drugi gol su mi odlično namjestili Thomas i Cheechoo, ja sam samo imao sreće da pospremim pak. Nikad nije lako zabiti gol, ali s dobrim suigračima, puno je lakše'', prokomentirao je Murley, koji je sveukupno u ova posljednja dva susreta zabio čak tri pogotka.

''Nakon dvije domaće utakmice koje nam slijede imamo dvotjednu pauzu i jako nam je bitno da u obje pobijedimo, jer nije lako otići na predah nakon poraza. Ukoliko uspijemo upisati dvije nove pobjede, s pauze ćemo se vratiti s puno više samopouzdanja i odmorniji.''

Amur je izjednačio u 46. minuti pogotkom Petružaleka, njihovog ponajboljeg igrača, ali na semaforu nije dugo stajalo 1:1, samo minutu kasnije Murley je iskoristio asistenciju Cheechooa za svoj drugi gol večeri i novo vodstvo koje domaća momčad nije ispuštala do kraja utakmice.

''Igrali smo dobro u njihovoj trećini, nizali smo prilike, ali naravno da ne možemo zabiti iz svakog udarca. Na kraju, Murley je zabio 2 gola i to nam je bilo dovoljno protiv Amura'', rekao je Matt Ellison, a Saša Martinović dodao:

''Nismo im dali puno prilika, imali su dosta sreće da su zabili onaj jedan gol, pak je dosta felšao.''