Medveščak poveo 1-0 u finalnoj seriji Prvenstva Hrvatske

Izvještaj 16.03.2014.
Medvjedi su poveli u finalnoj seriji protiv Mladosti 1-0. Prva utakmica u Ledenoj dvorani Doma sportova završila je rezultatom 2:7.

Mladostaši su poveli već u 8. minuti pogotkom Marka Ljubića, ali u drugoj trećini golove su počeli nizati Medvjedi. Prvo je Saša Martinović izjadnačio iz powerplaya, a zatim je Marko Šakić preokrenuo vodstvo u korist Medvjeda. Ubrzo nakon Šakićevog gola, u strijelca se upisao i Mark Katic. U 39. minuti Šakić je zabio i svoj drugi gol, a nekoliko sekundi kasnije točan je bio i Andro Crnčić. Prije nego što je sudac zasvirao kraj dionice za 1:6 na semaforu potrudio se Katic.

S obzirom da su Medvjedi pobjedu već debelo potvrdili u drugoj trećini, igrači Mladosti u posljednjoj trećini više nisu mogli doći do preokreta. Jedino im je uspjelo zabiti još jedan gol u 44. minuti (Tadija Mirić), na što je Erik Nyström odgovorio u 59. minuti za konačnih 2:7.

Druga finalna utakmica PH igra se već u ponedjeljak u 20:00 u Domu sportova.