Medveščak poveo 1-0 u polufinalnoj seriji PH

Izvještaj 05.03.2015.
Medvjedi nakon prve polufinalne utakmice Prvenstva Hrvatske vode 1-0 u seriji. Dvoboj Zagreba i aktualnih prvaka na klizalištu Velesajam završio je tijesnim rezultatom 3:4 i to u produžetku, a pobjednički pogodak postigao je Nathan Perkovich.

Medvjedi, koji love 19. titulu prvaka Hrvatske, bili su pojačani KHL igračima Sašom Martinovićem, Dariom Kostovićem, Markom Katicem, Nathanom Perkovichem te Alanom Letangom koji je KHL sezonu odradio kao pomoćni trener.

Tijekom prve dvije trećine igrači Zagreba su osigurali prednost od tri gola, ali u posljednjoj su Medvjedi počeli smanjivati razliku zahvaljujući braničima Martinoviću i Katicu, da bi minutu prije kraja susreta Letang izjednačio i odveo susret u produžetak. U produžetku igrači Medveščaka nisu Veprovima dopustili niti jedan udarac na gol, a u 64. minuti su pogotkom Perkovicha osigurali pobjedu i vodstvo u polufinalnoj seriji.

Druga polufinalna utakmica između Medveščaka i Zagreba na rasporedu je u subotu, 07. ožujka, u 17:15 sati u Ledenoj dvorani Doma sportova. Ulaz je slobodan.