Hrvatski English

Medveščak pružao odličan otpor, ali moć SKA je prevagnula

Izvještaj 08.10.2014.
Medvjedi su odigrali i treći ovosezonski dvoboj sa SKA mašinerijom, a pobjeda je (5:2) i u ovom susretu pripala najskupljoj momčadi lige. No, bez obzira na poraz zagrebački su oklopnici u sanktpeterburškoj Ledenoj palači pružili odličan otpor u utakmici koja je bila zanimljiva i brza.

''Kada igraš protiv SKA, znaš da igraš protiv najbolje momčadi, čak bih rekao All Star momčadi. Plan igre je bio da držimo rezultat blizu sve do posljednje trećine. Na kraju smo imali previše isključenja da bismo ostali u igri. Kada igraš protiv momčadi kao SKA koja je sastavljena od zvijezda, ne smiješ si dopustiti toliko isključenja. Igrači su se tijekom cijelog susreta borili i ako ćemo nastaviti tako igrati, osvojat ćemo bodove u gostima u ovoj ligi'', rekao je pomoćni trener Medveščaka Dean Fedorchuk.

Napadima domaćina, Medvjedi su se odupirali do 18. minute, ali kada je susret ušao u 19. minutu Ilja Kovaljčuk je namjestio pločicu za Jimmija Ericssona i SKA je poveo 1:0. Početkom druge trećine SKA je u dva navrata ostao bez igrača, prvo je u 24. na dvije minute bio isključen Aleksej Semenov, a u 25. Vadim Šipačjov. Medvjedi su dvadesetak sekundi imali 5-na-3, ali ga nisu uspjeli iskoristiti. No, zato su iskoristili 5-na-4 i to zahvaljujući braniču Marku Katicu koji je ugurao pak iza leđa Jevgenija Ivanikova. Šest minuta kasnije powerplay je iskoristio i Patrick Thoresen za 2:1, da bi u 41. minuti golom Šipačjova otišli na +2.

''Kroz cijelu utakmicu smo igrali jako dobro. Da nije ušao onaj pak u mrežu za 4:2, mislim da smo imali velike šanse da izjednačimo i odvedemo susret u produžetak. S obzirom na ove dvije posljednje utakmice, u Helsinkiju i sad ovdje u Sankt Peterburgu, vjerujem da u Rigi protiv Dinama možemo osvojiti bodove jer smo odradili dobar posao i na dobrom smo putu da osiguramo još pobjeda'', izjavio je Katic.

Unatoč tome što su zaostajali za dva gola, Medvjedi su se nastavili boriti do samog kraja. U 50. minuti su odličnom akcijom Billa Thomasa smanjili na 3:2, ali ubrzo su igrači SKA preko Ilje Kabljukova osigurali i svoj četvrti pogodak, da bi u 60. Tony Martensson zaključio susret sa 5:2.

SKA ST. PETERBURG - KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

SANKT PETERBURG - SKK Ledena palača. Gledatelji 12247. Suci: Romasko, Soin, Kučava, Sazonov.

1:0 SKA Ericsson (Kovaljčuk, Tihonov, 19)
1:1 MED Katic (26) PP1
2:1 SKA Thoresen (Martensson, Červenka, 32) PP1
3:1 SKA Šipačjov (Dadonov, Panarin, 42)
3:2 MED Thomas (St. Pierre, Stewart, 50)
4:2 SKA Kabljukov (Makarov, Burdasov, 55)
5:2 SKA Martensson (60) EN

SKA ST. PETERBURG: Ivanikov, Salak, Aleksandrov, Kalinin, Martensson, Tihonov, Kovaljčuk, Ericsson, Makarov, Kabljukov, Thoresen, Kuteikin, Semenov, Judin, Dadonov, Červenka, Burdasov, Panarin, Čudinov, Jermakov, Bjelov, Šipačjov.

KHL MEDVEŠČAK: Brust, Dekanich, Thomas, Segal, Glumac, Murray, Pelletier, Palushaj, Martinović, Hutchinson, Hedden, Anderson, Flood, Wright, Bjorkstrand, Perkovich, Stewart, Morrisonn, Katic, St. Pierre.