Medveščak slavio 3:0 protiv Avtomobilista

Izvještaj 30.09.2013.

Medveščak je nastavio pobjednički niz. U Ledenoj je s odličnih 3:0 slomio Avtomobilist i nanizao četvrtu pobjedu.

"Linija Thomas-Murley-Cheechoo je imala jako dobru večer, zabili smo gol u svakoj trećini, a defanzivno smo igrali jako čvrsto. Pikkarainen je imao solidan debi, nije lako uskočiti u već započetu sezonu jer dosad nije igrao, i zadovoljan sam onime što je prikazao", rekao je Mark French, trener Medveščaka.

Utakmica igrana na prvi dan radnog tjedna počela je dosta mlako, nije bilo velikih izazova za golmane sve do 6. minute kad je bljesnula Medveščakova prva napadačka linija Thomas-Cheechoo-Murley. Thomas je dodao pak Cheechoou, a on ga je proslijedio Murleyu koji je pogodio nebranjeni dio mreže. U prvom powerplayu utakmice, zagrebačka momčad je jako dobro kombinirala pred gostujućim golom, a odličnu priliku za svoj drugi bod imao je Thomas, ali nedostajalo mu je preciznosti te je uzdrmao prečku. U 9. minuti debitant u plavom dresu, Pikkarainen, zarađuje 2-minutnu kaznu, ali Medveščak penalty kill odrađuje odlično, a zatim se, taman kad se finski branič vratio u igru, Charles Linglet sjurio prema golu Avtomobilista, ali njegova dva udarca odlično brani Kovar. Medvjedi su nastavili odlično kombinirati u napadu te je Willsie uzdrmao prečku. U 18. minuti ruska momčad priprijetila je iz kontre, ali Brust je jako dobro reagirao. Pred kraj prve trećine, raspoloženi Murley je kreirao nered pred Kovarovim golom, prvo je odlično dodao za Cheechooa koji je poslao pak pokraj stative, a zatim je sam preciznim laganim udarcem prevario golmana, ali je pak opet prošao tik pored gola.

"Igrali smo točno onako kako je trener želio i dok god ovako igramo, imamo šansu pobijediti svaku utakmicu. Atmosfera je bila odlična kao i inače, ne mogu vjerovati da je navijanje svaki put ovako glasno, navijači nam daju dodatnu motivaciju. Za moj prvi gol su zaslužni Cheechoo i Thomas, oni su napravili prljav posao, na meni je bilo samo da pospremim pak u nebranjeni dio mreže, a i s drugim golom sam imao sreće što mi je protivnik onako predao pak. Inače sam, kao i većina hokejaša, praznovjeran, nakon naše pobjede protiv SKA, trudio sam se ne promijeniti svoju rutinu, pa tako jedem istu hranu i ne brijem se", otkrio je nešto više o sebi Mathew Murley.

Rusi su iz svlačionice izašli motiviraniji nego u prvoj trećini i prvih 5 minuta su opsjedali Brusta, ali uputili su samo jedan udarac. U 27. minuti Černov je poslan na klupu za kažnjene zbog prekršaja na Brustu, a Medvjedima nije trebalo niti deset sekundi s igračem više, u glavnim ulogama opet su bili protagonisti prvog pogotka, Cheechoo je iskoristio asistenciju Murleya za udvostručenje prednosti. Tri minute prije kraja trećine, dok je Švarny bio na klupi za kažnjene igrače, Medveščak je odigrao brzu kontru i Carle je imao jako dobru priliku, no pak mu je prošao preko palice. Imali su Medvjedi ukupno 10 udaraca prema Kovaru u drugoj trećini, ali nedostajalo je preciznosti, tako da je rezultat na kraju trećine bio 2:0, iako je po prikazanom moglo biti puno više.

"Odličan je osjećaj ostvariti shutout, nagrađeni smo za svoj trud. Ne znam hoću li započeti utakmicu i u srijedu, ali osjećam se jako dobro, drago mi je što smo navijačima darovali još jednu pobjedu, moramo nastaviti naporno raditi i probati nastaviti niz", zadovoljno je konstatirao Brust.

Carle je u 42. minuti završio na klupi za kažnjene igrače, a momčad iz Jekaterinburga je zaprijetila s nekoliko solidnih udaraca, ali ipak nedovoljno da bi postigli gol raspoloženom Brustu. U 51. minuti Murray puca prema daljoj stativi, a Walker ne stiže pospremiti pak iza Kovara koji nije stigao pokriti kut. Dvije minute kasnije, Maljhin se sjurio prema Brustu koji je hrabro izašao sa svoga gola te jako dobrom reakcijom izbio pak ruskom napadaču, natjeravši tribine da mu skandiraju. Ubrzo zatim Katic je završio na klupi za kažnjene igrače, ali Medvjedi su opet odigrali fenomenalan power kill i nisu dopustili Rusima da zabiju. Inače, gotovo je nevjerojatan podatak da Medveščak u posljednje 23 situacije s igračem manje nije primio gol. Svoju odličnu igru ponajbolji igrač utakmice, Murley, okrunio je svojim drugim pogotkom dvije minute prije posljednjeg sučevog zvižduka. Gusev je bio iza svog gola i pokušao izbiti pak, ali dodavanje je presjekao plavi #22 i pak smjestio među Kovarove noge, postavivši tako konačnih 3:0, dok je pak Brust ostvario svoj prvi ovosezonski shutout, ali i prvi u KHL-u.