Hrvatski English

Medveščak upisao poraz u prvoj pripremnoj utakmici

Izvještaj 08.08.2014.
Igrači Medveščaka odradili su prvu pripremnu utakmicu uoči 2014./2015. KHL sezone. U praškoj dvorani ZS Eden snagu su odmjerili sa Slavijom, a pobjeda 5:0 (2:0, 3:0, 0:0) pripala je domaćinu.

Medvjedi su utakmicu počeli s Barry Brustom na golu, a u 33. minuti zamijenio ga je Mark Dekanich, dok je kapetansku ulogu preuzeo Andrew Murray. Prvi gol u Edenu pao je u 7. minuti. Strijelac David Štich tim je pogotkom osigurao blagu prednost Slavije koja je prije susreta s Medveščakom već odigrala dvije pripremne utakmice za razliku od Medvjeda kojima je ovo bila tek prva provjera na ledu. Devet minuta nakon prvog pogotka pao je još jedan čiji je realizator bio Tomaš Vlasak. U prvoj trećini Medvjedi su imali tri powerplaya, a Slavija dva.

Domaćini su u drugoj trećini nastavili dominaciju te su do 34. nanizali još tri gola (Tomaš Vlasak, Jiriho Doležal, Elvijs Biezais) i potvrdili pobjedu. Tijekom druge dionice Medveščak je imao tri isključenja, a Slavija jedno, dok su u posljednoj trećini Medvjedi imali dva powerplaya, a domaćini niti jedan.

Drugu pripremnu utakmicu Medveščak već ima u nedjelju u 18:00 sati u Karlovym Varyma kod istoimenog kluba.

1:0 SLA Štich (Bednar, Vlasak, 7)
2:0 SLA Vlasak (16)
3:0 SLA Vlasak (Bednar, Tomica, 28)
4:0 SLA Doležal (Valach, Čermak, 29)
5:0 SLA Biezais (Tomek, 34)

HC SLAVIA: Furch, D. Novak, Štich, Kolarík, Holub, J. Novak, Krejči, Valach, Knot, Ružička, Tomica, Vlasak, Bednar, Sklenar, Weissmann, Stransky, Doležal, Vas, Čermak, Micka, Tomek, Biezais.

KHL MEDVEŠČAK: Brust, Dekanich, Pelletier, Krog, Haydar, Morrison, Carle, Hedden, Anderson, Trotter, Popovic, Hutchinson, Glumac, Murray, Perkovich, Katic, Flood, Bjorkstrand, Rodman, Kostović, Martinović, Belle.