Medveščak za polufinale Spenglera protiv Salavat Julajeva

Spengler kup 28.12.2014.
Medvjedi će se za polufinale Spengler kupa boriti u ponedjeljak u 15:00 sati sa Salavat Julejevim iz Ufe. Naime, u drugoj utakmici upisali su poraz s minimalnih 0:1 od Davosa koji u svojoj biografiji već imaju 15 osvojenih Spenglera.

Nakon Kanade, u nedjelju je Medvjede dočekao još teži i brži suparnik koji je već u drugoj minuti prve trećine osigurao vodstvo, a realizator jedinog pogotka na utakmici bio je Marcus Paulsson. Medvjedi su do kraja susreta pokušali uloviti izjednačenje, a najbolju šansu imali su u drugoj polovici prve trećine. Naime, u 15. minuti, samo 36 sekundi nakon što je Pascal Pelletier dobio dvije minute, na klupu je bio poslan i igrač Davosa Niklas Persson koji je zbog visoke palice zaradio 2+2. Medvjedi su tako s povratkom Pelletiera u igru imali dvije minute i 36 sekundi igrača više, ali pak nije završio u mreži Leonarda Genonija.

''Odigrali smo odličnu utakmicu i od Davosa smo primili samo jedan pogodak. Frustrirajuće je izgubiti dvije utakmice u kojoj si ravnopravan sa suparnikom. Nažalost, to je priča koja se ponavlja cijelu sezonu, i kada igramo dobro i stvorimo puno šansi, napadači nam ne uspiju zabiti. No, ne predajemo se. Protiv Salavata nam je najvažnija utakmica jer ako pobijedimo, ići ćemo u polufinale'', rekao je trener Medveščaka Doug Shedden.

Za razliku od prve trećine u kojoj je omjer udaraca na gol bio 9:7 u korist Medvjeda, u drugoj se izjednačio na 10:10, a od 26. do 29. minute Medvjedi su igrali s igračem manje. Prvo je u 26. dvominutnu kaznu dobio Saša Martinović, da bi u 27. na klupu za kažnjene igrače bio poslan i Mark Flood. No, Medvjedi su odlično odradili i 5-na-3 i 5-na-4 te sačuvali minimalni zaostatak.

''Igrali smo jako, jako dobro, ali na kraju smo ipak izgubili. Iako će od ove utakmice proći samo 16 sati, bit ćemo spremni za Salavat. U Ledenoj su nas prije dva tjedna pobijedili 3:1 i pokazali su da su dobra momčad, ali možemo im parirati. Dobro je što ćemo tu utakmicu za polufinale igrati s momčadi koja nam je poznata'', izjavio je branič Mark Popovic koji je nakon susreta s Davosom proglašem igračem utakmice u Medveščakovoj momčadi.

U posljednjoj trećini igrači Medveščaka pritisnuli su domaćina, ali nažalost rezultat se nije promijenio.

HC DAVOS – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

DAVOS – Vaillant Arena. Gledatelja 7260. Suci: Kurmann, Nicholson, Kaderli, Tscherrig.

1:0 HCD Paulsson (Ryser, 2)

HC DAVOS: Genoni, Wolf, Du Bois, Ambühl, Hofmann, Wieser, Von Arx, Forster, Schneeberger, Lindgren, Paulsson, Ryser, Koistinen, Fransson, Persson, Axelsson, Danielsson, Guerra, Paschoud, Sciaroni, Jörg, Corvi.

KHL MEDVEŠČAK: Owuya, Heeter, Flood, Morrisonn, Segal, Pelletier, St. Pierre, Martinović, Carle, Leino, Beaudoin, Wright, Popovic, Hutchinson, Thomas, Bjorkstrand, Hedberg, Kinrade, Kostović, Glumac, Murray, Perkovich.

ISKLJUČENJA: Davos 16, Medveščak 10.

UDARCI NA GOL: Davos 25, Medveščak 24.