Medveščakova 18-ica osnovni dio sezone završila na 8. mjestu

Novosti iz EBYSL-a 09.03.2014.
Medveščakova U 18 momčad osnovni dio Erste Bank juniorske lige završila je na 8. mjestu Plave skupine. Posljednje dvije utakmice odigrala je u gostima, u Beču protiv Vienna Capitalsa i u Budimpešti protiv MAC-a, ali nažalost, obje je izgubio. Nakon 3:2 u Beč, u nedjelju ih je sa 5:0 svladala prvoplasirana momčad Plave skupine.

Igrači MAC-a već su u prvoj trećini osigurali vodstvo od 2:0 golovima Istvana Terbocsa u 4. minuti i Bencea Bodoka u 5. Do kraja dionice Medvjedi su imali nekoliko prilika da smanje razliku, imali su i četiri powerplaya, ali vratar MAC-a Gergely Arany sačuvao je mrežu netaknutom. I to ne samo u prvih 20 minuta, već svih 60.

U 34. minuti Terbocs se još jednom upisao u strijelca, ali sada iz situacije s igračem manje, da bi tri minute kasnije Akos Inglis povisio na 4:0 što Medvjedi u posljednjoj trećini nisu mogli dostići. Konačnih 5:0 postavio je u 42. minuti Levente Lakatos.

Nakon ovog osnovnog dijela sezone Medvjedi će se u Turniru C boriti za konačan poredak EBJL-a.