Medveščakova 18-ica tijesno s Bečom, tri boda ipak odnijeli gosti

Izvještaj 16.11.2013.
Medveščakova U18 momčad upisala je tijesan poraz 2:3 na domaćem ledu od Vienna Capitalsa.

Medvjedi su ušli dobro u susret protiv momčadi koju su krajem listopada svladali u Beču. Nakon što u prve tri minute nisu iskoristili situaciju s igračem više, u 7. nisu željeli propustiti tu priliku. U sekundi kada se Kevin Szabad, koji je dvije minute kazne dobio zbog napada tijelom, trebao vratiti u igru, Matija Miličić i Luka Jarčov namjestili su pak za Tonija Borića koji je osigurao vodstvo Medvjeda. Šest sekundi nakon tog pogotka uslijedila je dvominutna kazna za Luku Jarčova, ali igrači Vienne nisu realizirali powerplay. Do kraja trećine uslijedile su dvominutne kazne i za Vjeku Vrbančića, Leonarda Jovića i Tonija Borića s Medveščakove strane, dok su po dvije minute dobili i igrači Vienne Lukas Worel, Patrick Bolterle te Kevin Szabad, a 10 minuta zbog neispravne opreme dobio je Oliver Znenahlik.

Izjednačenje je stiglo u 33. minuti (Patrick Bolterle), da bi u 43. minuti Vienna preuzela vodstvo pogotkom Fabiana Ranftla iz powerplaya. Medvjedi su šest minuta kasnije ponovo sve vratili na početak zahvaljujući Kristijanu Krniću, ali u 58. minuti Bečani su iskoristili još jednu situaciju s igračem više i odnijeli tri boda.

Medveščakovu U18 momčad već u nedjelju očekuje novi izazov. U 13:00 na klizalištu Velesajam ugostit će češki Znojmo koji je dosad upisao samo dvije pobjede. Medvjedi su već odigrali jednu utakmicu s njima ove sezone, u Znojmu, a pobjeda je pripala zagrebačkim oklopnicima (5:9).