Medveščakova Dvadesetka devet puta zatresla mrežu Grazera

Novosti iz EBYSL-a 18.02.2015.
Medveščakova U20 momčad upisala je petu pobjedu zaredom. Na klizalištu Velesajam potpuno je nadigrala posljednju momčad Skupine A, LLZ Stmk.Süd/Graz 99erse s visokih 9:1.

Medvjedi su golijadu počeli u 4. minuti golom Luke Vukoja iz situacije s dva igrača više. Četiri minute kasnije Jan Smolec povisio je na 2:0, da bi prva trećina na kraju završila 3:0 zahvaljujući Leonardu Joviću u 19. minuti.

Iako su u 25. minuti Grazeri smanjili na 3:1 pogotkom Marka Sausenga, Marko Šakić je tri minute kasnije osigurao ponovo +3. Nakon što je i četvrti pak završio u mreži Jakoba Raispa, dobro raspoloženi Medvjedi više se nisu mogli zaustaviti te su do kraja susreta nanizali još pet golova. Redom su zabijali Tibor Stančić, Luka Novak, Bruno Kegalj, ponovo Vukoja i na kraju Matija Miličić.

Medvjedi su sveukupno uputili 53 udaraca na gol vratara Raispa, dok su ih Grazeri imali 18.

Do kraja osnovnog dijela EBYSL-a Medvjedima su ostale samo još dvije utakmice, u subotu (14:30) protiv KAC-era na domaćem ledu i u nedjelju protiv Innsbrucka u Innsbrucku.

KHL MEDVEŠČAK U20 – LLZ STMK. SÜD/GRAZ 99ERS 9:1 (3:0, 3:1, 3:0)