Medvjedi do nove pobjede, Ellison osigurao dva boda

Izvještaj 30.10.2013.

Medveščaku je nakon Amura došao i drugi gost s Dalekog Istoka, Admiral iz Vladivostoka.

"Malo sam razočaran disciplinom svojih igrača, da smo nastavili 5-na-5 sa sličnom igrom kao u prvoj trećini, bili bismo puno uspješniji. Na kraju smo ponovno pritisnuli, a oni su uspjeli izdržati do isteka 60 minuta i zadovoljan sam drugim bodom koji smo osvojili nakon kaznenih udaraca," iznio je svoje viđenje utakmice trener Mark French.

U 8. minuti Medvjedima se osmjehnula sreća, odličnu priliku imali su gosti nakon što se pak Brustu nezgodno odbio iza mreže te je došao do Gyngea koji je s male udaljenosti iskosa promašio prazan gol. Hugh Jessiman je u 11. minuti doveo Medveščak u vodstvo. Primio je Kaneovo dodavanje na plavoj liniji, majstorski se oslobodio svog čuvara i plasirao pak ispod golmanove rukavice.

''Pak je skakutao, vidio sam da ima mjesta da ga poguram kraj nadolazećeg braniča, i nakon toga sam samo opalio niti ne gledajući'', opisao je Jessiman pogodak za 1:0.

Početkom druge trećine Admiral je opasno pritiskao i gotovo da nije izašao iz trećine Medveščaka dok je Švarny boravio na klupi za kažnjene igrače, ali domaćini su se uspjeli obraniti. Pola minute igrale su obje momčadi u punom sastavu, a onda je Gynge završio na klupi za kažnjene, a Medvjedi iskorištavaju igrača više. Carle i Vesce su izigrali obranu Admirala i proslijedili pak na drugu stativu Ellisonu koji nije imao težak posao pospremiti ga u nebranjeni dio mreže za 2:0. Krajem druge trećine, u još jednoj power play situaciji za Medvjede, do paka je uspio doći Ugarov koji je pojurio prema Brustu i pokušao ga nadmudriti, ali domaći #33 se dobro postavio i obranio taj udarac, a nakon odbijanca još i udarac Lisina, u dosadašnjem dijelu sezone najopasnijeg pojedinca u redovima kluba iz Vladivostoka.

"Bilo je lijepo pobijediti nakon glupih isključenja, drago mi je da su me momci izvukli, penalty kill je bio odličan cijelu večer. Isključenja nisu nešto što bi trebalo biti uobičajeno za mene i potrudit ću se da ih ubuduće ne bude," prokomentirao je Brust svoja tri isključenja.

Nakon vrlo dobre prve dvije trećine, u posljednju je Medveščak ušao lošije i u 5 minuta primio dva gola. Za 2:1 Bortnikov je zabio nakon odbijanca u situaciji s igračem više, a isti igrač je i izjednačio utakmicu. Medvjedi su se nakon tog gola probudili i počeli igrati puno bolje, ali mreže se do isteka 60. minute više nisu tresle, a pobjednik nije dobiven niti nakon produžetka, tako da se pristupilo izvođenju kaznenih udaraca u kojem je Medveščak bio bolji zahvaljujući pogotku Ellisona, koji je i rekao zašto se odlučio na onakav udarac:

"Kad je Vesce izvodio svoj kazneni udarac, vidio sam da Ivannikov drži noge dosta široko i odlučio sam da ću pucati brzo kroz noge i prošlo je. Brust je imao tri obrane i pobijedili smo zbog dobre timske igre. Osvojili smo dva boda, zadovoljni smo time i sad se okrećemo Novokuznjecku'', rekao je Ellison.