Hrvatski English

Medvjedi dobrom igrom malo bliže doigravanju

Izvještaj 22.01.2015.
U utakmici u kojoj se na gotovo mjesec dana oprostio od Ledene, Medveščak je pobijedio Dinamo Minsk.

Medvjedi su utakmicu počeli snažnim pritiskom koji je urodio plodom u 2. minuti kada je Edwin Hedberg zatresao mrežu Larsa Haugena. Asistencije su upisali Bill Thomas i Mark Popovic. Thomas je u zadnje vrijeme u formi i ovo mu je 7. bod u posljednjih 8 utakmica. Igrači bjeloruske momčadi po isteku su se trećine poveselili da su izjednačili, no suci su dodatnom provjerom ustvrdili da je vrijeme isteklo prije no što je pak prošao gol-crtu.

"Na kraju prve trećine učinilo mi se da je ostalo još vremena na semaforu kad je sudac prekinuo igru, pa nam se posrećilo što gol nije priznat i to nam je pomoglo dalje. Držali smo se svog plana igre. Danas smo napravili dobar posao čuvajući Cheechooa na tribinama, haha. Ovo nam je jako bitna utakmica prije gostujućeg niza. Sad imamo nekoliko slobodnih dana za odmor, a zatim se moramo održati na životu u daljnjim utakmicama", rekao je trener Doug Shedden.

U 23. minuti Martin St. Pierre je isključen na 2+2 minute zbog visoke palice, ali Dinamo nije uspio stvoriti izgledniju priliku. U 33. minuti Medveščak je udvostručio svoje vodstvo. Andy Murray je odličnim dodavanjem prema sredini leda pronašao Patricka Bjorkstranda koji je poslao neobranjiv udarac u sam kut gola. Veliku ulogu pri golu imao je i Dario Kostović koji je blokirao pogled gostujućem golmanu. Medvjedi nisu na tome stali, 4 minute kasnije na semaforu je stajalo 3:0. James Wright je sve sam obavio – oduzeo je pak, sjurio se prema Haugenu i silovito odapeo u mrežu. Ipak, ni tu nije bio kraj uraganskoj trećini zagrebačke momčadi, u 40. minuti Ville Leino je povisio rezultat na 4:0. Asistenti su bili Bjorkstrand i Geoffrey Kindrade.

"Danas smo odigrali jako dobru utakmicu. Posebno smo dobro igrali kad su nas stisnuli u našoj trećini. Vrlo su vješta momčad koja može napraviti velike prilike iz malih greški. Uvijek je lakše kad prvi zabiješ, danas smo tako krenuli i to nam je dalo momentum. Pod pritiskom smo valjda već 3 mjeseca, pa smo već navikli, svjesni smo da će gostovanja biti teška, ali moramo pobijediti praktički svaku utakmicu", rekao je Bjorkstrand.

U 41. minuti zazvonila je vratnica Medveščakova gola, i to je bilo bliže pogotku nego u bilo kojoj prilici u prve 2 trećine. U 47. minuti Dinamo je uspio smjestiti pak iza Cala Heetera. Powerplay pogodak postigao je bivši Medvjed Charles Linglet. Konačan rezultat, 4:2, postavio je Oleg Goroško u 53. minuti.

"Naporno smo radili kao cijela momčad, a onda je lako i pojedincu uklopiti se i raditi svoj posao. Odlično je što je nama Skandinavcima krenulo pa smo zabili 3 gola, haha", osvrnuo se Hedberg na činjenicu da su on, Bjorkstrand i Leino postigli po pogodak.

''Generali Lavlje srce'' igračem utakmice proglašen je Heeter. Za vratara Medveščaka imali su priliku glasovati svi navijači koji su se nalazili na utakmici putem SMS poruka. Sav prihod od SMS poruka bit će doniran Humanitarnoj zakladi KHL Medveščak Zagreb koja usko surađuje s UNICEF-om.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB – DINAMO MINSK 4:2 (1:0, 3:0, 0:2)

ZAGREB – Ledena dvorana Doma sportova. Gledatelja 5220. Suci: Sergejev, Soin, Balodis, Morozov.

1:0 MED Hedberg (Thomas, Popovic, 2)
2:0 MED Bjorkstrand (Murray, 33)
3:0 MED Wright (37)
4:0 MED Leino (Bjorkstrand, Kinrade, 40)
4:1 DIN Linglet (Ellison, Bailen, 48) PP1
4:2 DIN Goroško (Szczechura, 53)

KHL MEDVEŠČAK: Heeter, Owuya, Pelletier, St. Pierre, Leino, Martinović, Carle, Perkovich, Wright, Flood, Hedberg, Thomas, Bjorkstrand, Popovic, Hutchinson, Kinrade, Kostović, Murray, Glumac.

DINAMO MINSK: Haugen, Miljčakov, Nogačjov, Linglet, Ellison, Kulakov, Drozd, Lisovec, Vesce, Kaljužnij, Meleško, Krajiček, Materuhin, Szczechura, Bailen, Stepanov, Razvadovskij, Kitarov, Švarny, Goroško, Gavrus.