Medvjedi i Orli – peti put

Najava 10.11.2014.

Medveščak nakon 4 dana odmora od utakmica putuje u Bratislavu na susret protiv Slovana. Bit će to 5. međusobna utakmica ovih dvaju klubova ove sezone, a dosad su obje momčadi uzele po dvije pobjede.

Solidna obrana ključ uspjeha

Slovan se trenutno nalazi na 11. mjestu Zapadne konferencije sa 33 boda, jednim više od Medveščaka. Glavna snaga ove momčadi je obrana, dosad su primili samo 68 golova, a i igra s igračem manje im je na jako visokih 85,1%. Orli nijednu od dosadašnjih 25 utakmica nisu završili u produžetku – u samo četirima utakmicama pobjednik se nije znao nakon 60 minuta, a te utakmice su otišle do izvođenja kaznenih udaraca.

Ladislav Nagy i dalje je najopasniji igrač u dresu Slovana, dosad je 13 puta zatresao mrežu protivnika, a od toga čak je 7 golova bilo u mreži Medveščaka. Unatoč 35 godina na leđima i dalje je jako teško zaustaviti veterana slovačkog hokeja koji je ostavio značajan trag i u NHL-u. Bivši igrači Medveščaka, Matt Murley i Kurtis Foster, imaju različite sezone. Murley je dosad upisao solidnih 9 bodova (4G, 5A), dok Foster, poznat po svom silovitom udarcu s plave linije, kraj svog imena ima upisanu nulu u rubrici golova i samo jednu asistenciju.

Obje momčadi odmorne

Orli su, kao i Medvjedi, svoju posljednju utakmicu odigrali 7.11. te će obje momčadi odmorne ući u susret. Slovanu je od posljednje utakmice ostao gorak okus, Baris ih je iz Astane ispratio s čak 6 pogodaka u mreži, završilo je 6:1. Utakmicu prije toga Slovan je završio s ''nogometnih'' 0:0 nakon 65 minuta te izgubio nakon kaznenih udaraca.