Medvjedi izgubili tijesno od Albe Volan

Novosti iz EBYSL-a 29.08.2013.
Medveščakova U18 momčad odradila je drugu pripremnu utakmicu uoči 2013./2014. Erste Bank juniorske lige, a suparnik im je ponovo bila Sapa Fehervar AV19. Mladi Medvjedi uspjeli su držati korak s Fehervarskim vragovima tijekom cijele utakmice, ali na kraju su ipak upisali poraz 2:3 (2:2, 0:0, 0:1).

Nakon prvih deset minuta Medvjedi su već imali 2:0 zahvaljujući napadaču Matiji Miličiću. Miličić je mrežu Albinog vratara, i to u situaciji s igračem manje, prvo zatresao u 7. minuti, da bi četiri minute kasnije na asistenciju Noela Bjažića i Kristijana Krnića ponovo iznenadio vratara Bendeguza Plesza. U 13. minuti igrači Albe smanjili su na 2:1, a u 18. su izjednačili na 2:2. Iako su obje momčadi pokušavale doći do pogotka, u drugoj trećini je zavladalo zatišje, a u 39. je Medveščak imao odličnu priliku za vodstvo. Naime, dosuđen je kazneni udaraca, a izvodio ga je Renato Platužić. Nažalost, pak nije ušao u Albinu mrežu. Krajem utakmice, nakon što je u 58. Patrik Imre zabio za pobjedu Albe, zaiskrilo je između obje momčadi, te su i jedna i druga strana susret završile igrajući s tri igrača na ledu.

Tijekom susreta Medveščak je skupio 122 minute kazne, a Alba 117.

Utakmica između Medveščaka i Albe Volan bila je zatvorena za javnost jer je tijekom susreta KHL testirao tehničke stvari u Domu sportova.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB U18: Valenčić, Rastovski, T. Borić, Milić, L. Jarčov, R. Platužić, T. Stančić, Kopričanec, Pleško, Smolec, Martinić, Matošić, Janković, P. Stančić, Buljanović, Vrbančić, Fičur, Poljak, Almer, Bjažić, Miličić, Krnić.