Medvjedi osigurali pobjedu reprezentacije protiv Litve

Novost 14.04.2015.
Nakon osvojenog boda protiv Velike Britanije, hrvatski su reprezentativci već drugog dana Svjetskog prvenstva Divizije I Grupe B popravili dojam pobijedivši Litvu 4:1 (0:1, 2:0, 2:0) i osiguravši tri nova boda.

''Odlično se osjećamo nakon ove pobjede. Željeli smo je ostvariti u prvoj utakmici, ali nije išlo. No taj smo poraz ostavili iza sebe i protiv Litve smo ušli bistre glave. Igra je bila fizička i držali smo se svog sistema igre koji nas je doveo do pobjede'', izjavio je reprezenativac i napadač Medveščaka Nathan Perkovich koji nakon dvoboja s Litvom u svojoj statistici ima već tri boda – dva gola i asistenciju.

Za razliku od utakmice s Britancima u kojoj su prvo vodili, ali na kraju izgubili u produžetku, u susretu s Litvom bila je obrnuta situacija. Prva trećina završila je vodstvom Litve (0:1), da bi u preostale dvije hrvatski reprezentativci nanizali četiri gola od toga su dva bila iz powerplaya i jedan u praznu mrežu. Suparničku mrežu redom su tresli sadašnji i bivši igrači Medveščaka Nathan Perkovich (31. minuta), Andy Sertich (34. minuta), Ryan Kinasewich (47. minuta) i Andrew Murray (60. minuta).

U srijedu je na Svjetskom prvenstvu slobodan dan, a u četvrtak u 20:30 hrvatske reprezentativce očekuje ogled s Nizozemcima.

''Dobro će nam doći dan odmora. Prošetat ćemo se Eindhovenom, odmoriti i napraviti strategiju za preostale utakmice'', zaključio je Perkovich.

Golovi: 0:1 LIT Cizas (Nomanovas, 18), 1:1 HRV Perkovich (Letang, 31), 2:1 HRV Sertich (Waugh, Dekanich, 34) PP2, 3:1 HRV Kinasewich (Sertich, Murray, 47) PP1, 4:1 HRV Murray (Perkovich, Waugh, 60) EN.

Poredak: 1. Velika Britanija 5, 2. Hrvatska 4, 3. Koreja 3, 4. Litva 3, 5. Nizozemska 0, 6. Estonija 0.