Medvjedi osvojili turnir u Biasci!

Novost 25.08.2013.

Medvjedi su osvojili turnir u Biasci! U finalnoj utakmici Turnira Biasca uvjerljivo su sa 5:2 pobijedili Metalurg Novokuznjeck, klub s kojim će se 2013./2014. sezone natjecati u KHL-u. Treće mjesto pripalo je kazahstanskoj momčadi Saryarki iz Karagande, dok je na četvrtom mjestu završio švicarski prvoligaš Ambri-Piotta.

"Mislim da smo odigrali dvije jako dobre utakmice. Zadovoljniji sam s drugom jer smo pokazali karakter i u utakmici koja je bila izjednačena, u drugoj i trećoj trećini smo djelovali jako dobro i pokazali napredak u odnosu na utakmicu u petak. Protiv Saryarke smo odlično odigrali situacije s igračem više što je važno jer će tijekom sezone taj dio igre biti bitan za stvaranje prednosti u odnosu na protivnike'', zadovoljno je prokomentirao trener Medveščaka Mark French.

Zagrebački oklopnici, čija je vrata svih 60 minuta čuvao Mark Dekanich, jako dobro su startali u susret te su, kao i dan prije protiv Saryarke, već u trećoj minuti osigurali vodstvo zahvaljujući Andrewu Murrayu. Osam minuta kasnije Metalurg je izjednačio golom Curtisa McLeana, da bi u 14. Mark Popovic iskoristio asistenciju Jonathana Cheechooa i Medvjedima ponovo omogućio gol prednosti. Ipak, trećina nije završila vodstvo Medveščaka za što se u 15. minuti pobrinuo Sjemjen Valujskij.

''Znatno smo napredovali u odnosu na Maribor, forma nam je u usponu, a drago mi je da igrači sve više prihvaćaju moje ideje i da smo sve kompaktniji tijekom igre. Čeka nas još dosta posla do početka prvenstva, ali forma nam je u uzlaznoj putanji i to je odlična vijest za sve nas", zaključio je French.

Za razliku od prve dionice koja se igrala u egalu, u drugoj i trećoj su Medvjedi počeli preuzimati kontrolu nad rezultatom. U 30. minuti Hugh Jessiman i Boyd Kane uspjeli su nadmudriti Metalurgovu obranu i vratara Niku Hovinena. Asistencija je pripisana Jessimanu, a gol Kaneu.

"Odigrali smo dvije dobre utakmice. Drago mi je da smo protiv KHL momčadi pokazali svoju kvalitetu. Sigurno ima još mjesta za napredak, ali malo po malo hvatamo konture igre koja će nas krasiti tijekom sezone'', izjavio je Popovic.

U posljednjoj trećini u redove momčadi iz Novokuznjecka uvukla se nervoza, naročito nakon što su Medvjedi između 47. i 48. minute dvaput zatresli mrežu suparnika. Prvo se u strijelca upisao Matt Murley, a zatim i Dario Kostović. Suparnici su tijekom treće dionice skupili 31 minutu kazne, dok su ih Medvjedi imali šest.

Nakon dvostruke pobjede i osvojenog turnira u Biasci, Medveščak se vraća u Zagreb gdje će nastaviti s pripremama, a u petak 30. kolovoza očekuje ga posljednja pripremna utakmica uoči 2013./2014. KHL sezone u Graz protiv Graz 99ersa.