Medvjedi pobijedili Magnitogorsk u samo pet minuta

Izvještaj 22.11.2013.
Medvjedi su osvojili tri velika boda pobijedivši Metalurg iz Magnitogorska 2:1. Time su nastavili pobjednički niz na domaćem ledu, ovo im je bila četvrta pobjeda zaredom u Domu sportova, ali su ujedno dokazali da se mogu ravnopravno nositi s Metalurgom.

''Kako je utakmica prolazila, tako je raslo i naše samopouzdanje. Imali smo situaciji 5 na 3, ali nismo uspjeli zabiti, a nismo uspjeli iskoristiti niti idući powerplay. Sretan sam što su se dečki poslije toga resetirali i što su ostali u  igri. Kada smo zabili gol za izjedančenje, bilo je lakše, a onda smo kapitalizirali i posljednji powerplay'', prokomentirao je trener Medveščaka Mark French.

Prva trećina protekla je bez golova iako su obje momčadi imale nekoliko dobrih prilika za pogodak. Medvjedi su više pucali na gol Vasilija Košečkina kako su odmicale minute u prvoj trećini, a naročito su napravili pritisak nakon 15. minute kada je sudac dvominutnu kaznu dodijelio Chrisu Leeu zbog povlačenja. Ryan Vesce i Matt Ellison pokušali su ugurati pak u mrežu Metalurgovog vratara, ali powerplay je na kraju ostao neiskorišten. Nakon što se igrač Magnitogorska vratio u igru, zagrebački oklopnici imali su još jednu dobru akciju koja je umalo završila pogotkom Mikea Glumaca, ali pločica je odlučila drukčije.

''Znali smo kakva nam momčad dolazi, da su jako dobri, stoga smo se držali svog plana igre. Nakon onih 0:1 u drugoj trećini bili smo u nezgodnoj situaciji, ali trener nam prije posljednje trećine nije trebao ništa reći, znali smo i sami što trebamo napraviti. Izašli smo na led i zabili smo dva velika gola'', ispričao je Bill Thomas usput se osvrnuvši na trenerovu odluku da malo izmiksa linije:

''S obzirom da smo na prošlom gostovanju zabili samo jedan pogodak Traktoru, a u Magnitogorsku nismo postigli niti jedan, želio je malo nešto izmijeniti i postići neku novu kemiju. Ponekad je to dobra stvar jer potakne igrače da se više trude i bore, a i zdrava konkurencija u momčadi je jako dobra. Uostalom, uvijek želimo napraviti ono što je najbolje za momčad, a to smo upravo ovim izmijenama u liniji i postigli protiv Metalurga - pobijedili smo.''

U drugoj trećini gosti su bili dominantniji, omjer udaraca na gol bio je 12:6 u njihovu korist, a nakon što se Medvjedima nije posrećilo u 29. minuti kada su imali 5 na 3, u 32. je Sergej Mozjakin osigurao Metalurgu vodstvo. No, za razliku od utakmice u Magnitogorsku gdje su suparničku mrežu tresli samo igrači Metalurga, Medvjedi u Ledenoj nisu dopustili takav ishod, već su u 50. uzvratili istom mjerom. Ivan Švarny i Matt Murley namjestili su pak Billu Thomasu koji ga je s par metara udaljenosti pospremio iza Košečkinovih leđa, a samo pet minuta kasnije navijače je u delirij bacio Jonathan Cheechoo koji je zabio za 2:1 i prvo ovosezonsko vodstvo Medvjeda protiv Lisica, ali i pobjedu.

''Oni su pobijedili nas u svojoj dvorani, a mi njih u našoj. Ovo su velika tri boda za nas jer je Metalurg odlična momčad. Važno je kada pobijediš bilo koju momčad, ali ova nam je pobjeda ipak značajnija, a i ostvarili smo je na svom ledu. Moramo iskoristiti prednost domaćeg leda i dobiti ove utakmice kako bismo ostali u utrci za doigravanje'', rekao je strijelac pobjedničkog gola Cheechoo.