Hrvatski English

Medvjedi pobjedom u Hanti-Mansijsku zasjeli na 6. mjesto Zapada

Izvještaj 18.01.2014.
Medvjedi nastavljaju skupljati bodove na gostujućem ledu. Nakon što su ovog tjedna jedan osvojili u Omsku i tri u Astani, u subotu su tome pridodali još tri iz Hanti-Mansijska. Drugi međusobni dvoboj Medveščaka i Jugre završio je ponovo pobjedom Medvjeda zbog koje su zasjeli na 6. mjesto Zapada. Susret u Areni Jugra završio je rezultatom 1:4.

''Utakmica je bila kompetitivna. Jugra je jako pritiskala i igrala agresivno, a naša disciplina nije bila baš najbolja zbog čega smo puno energije trošili kako bismo se obranili u situacijama s igračem manje. No, unatoč tome naši napadači su nam dali priliku da pobijedimo'', kratko je prokomentirao trener Medveščaka Mark French.

Prva trećina počela je s kaznama. U 2. minuti dvominutnu kaznu dobio je igrač Jugre Dmitrij Švidenko, da bi u 3. na dvije minute bio isključen Kyle Klubertanz, a u 4. Kurtis Foster. Nakon isključenja Fostera i povratka u igru Švidenka, domaćini su imali 5 na 3 te su 39 sekundi kasnije to i iskoristili. Pogodak za 1:0 zabio je Aleksej Kručinin. Medvjedima je trebalo samo tri minute da unesu nemir u Jugrine redove. Michael Ryan sjurio je s plave linije prema vratima Alekseja Kuznjecova i ugurao mu pak kroz noge za izjednačenje. U 15. minuti odličnu akciju uspješno je finiširao dvojac Matt Murley - Bill Thomas. Murley je dodao pak na drugu stranu do Thomasa koji je ga je proslijedio ravno u nepokriven dio Jugrine mreže. U prvoj trećini svakako je zanimljiva činjenica da su igrači iz Hanti-Mansijska imali čak 21 udarac na gol, dok su Medvjedi imali tek pet i od tih pet dva su realizirali.

U drugoj trećini vratar Barry Brust i ostatak medvjeđeg društva nastavio je s dobrom igrom. Brust je obranio svaki suparnički udarac, a Mike Glumac se, zajedno s mladim Erikom Nyströmom, u 37. potrudio da zagrebački oklopnici pobjegnu na dva gola razlike. Glumacu je ovo četvrti gol u sezoni, a Nyströmu prva asistencija, ali ujedno i prvi bod, u KHL-u. Do kraja dionice Jugra se dvaput našla u situaciji s igračem više, no Medveščakov penalty kill odradio je svoj posao odlično.

''Ovom pobjedom smo korak bliže doigravanju što je jako dobra stvar za našu momčad, tim više što nas do kraja osnovnog dijela sezone očekuju još pet utakmica u gostima i tek tri na domaćem ledu. Moramo iskoristiti ovaj povoljan trenutak i skupiti što više bodova'', rekao je Nyström osvrnuvši se na svoj prvi bod.

''Odlično se osjećam i sretan sam zbog te asistencije. Nisam ni mislio da će pak koji sam dodao Glumacu, završiti u mreži, ali imao sam sreće.''

U posljednjoj trećini Medvjedi su smireno priveli susret kraju potvrdivši pobjedu četvrtim golom koji je pao u 55. minuti od strane Ryana Vescea. Brust je pak sveukupno skupio 42 obrane.