Hrvatski English

Medvjedi ponovo pobijedili Jokerit u Hartwall Areni

Izvještaj 28.01.2015.
U listopadu prošle godine u prvom susretu bilo je 2:3, a sada u siječnju Medvjedi su otišli korak dalje u helsinškoj Hartwall Areni. U drugom međusobnom susretu kojeg su odigrali u Helsinkiju protiv Jokerita primili su samo jedan pogodak i zabili čak četiri njih, a s ovom pobjedom sada su udaljeni pet bodova od osmog mjesta Zapada.

Domaćini su već u prvoj trećini pokazali koliko su tvrda momčad i zašto su treća momčad Zapadne konferencije. Većinom se igralo u Medveščakovoj trećini, a omjer udaraca na gol bio je 12:4 za Jokerit. Ipak vratar zagrebačkih oklopnika Cal Heeter pružao je odličan otpor te je prvih 20 minuta završilo bez pogodaka.

''Krenuli smo sporo u utakmicu, ali Heeter nas je cijelo vrijeme držao u igri sa svojim odličnim obranama. U drugoj trećini počela je iz nas izbijati energija, više nismo osjećali težinu u nogama, i ono što je najvažnije iskoristili smo svoje prilike. Upravo su nam dva gola iz druge trećine olakšala treću. Iako su nas u posljednjoj trećini pritiskali, uspjeli smo zabiti još dva gola i osvojiti tri velika boda'', rekao je Bill Thomas, dvostruki strijelac protiv Jokerita.

Početkom druge trećine, u 25. minuti kada je branič Mark Katic, koji se vratio u igru nakon dužeg izbivanja s leda zbog ozljede, izvršavao dvominutnu kaznu, najbolji strijelac Jokerita Steve Moses iskoristio je powerplay i domaćine doveo do vodstva. Veselje Jokerita trajalo je svega pet minuta jer su ubrzo i Medvjedi uspješno iskoristili situaciju s igračem više. Naime, u 30. minuti, samo pet sekundi nakon što se Pascal Pelletier vratio s klupe za kažnjene igrače i kojim su Medvjedi stekli brojčanu nadmoć s obzirom da je u kazneničkom boksu ostao sjediti Ryan Gunderson, napadač James Wright vratio je Medveščak u utrku za tri boda (1:1). Šest minuta kasnije vratara Jokerita Henrika Karlssona nadmudrio je i Bill Thomas koji mu se ''ušuljao'' iza gola i pospremio mu pak u mrežu.

''Jokerit ima eksplozivni powerplay, ali naš penalty kill odradio odličan posao. Ovo je još jedna velika pobjeda za nas, velika tri boda s obzirom da se još uvijek borimo za doigravanje. Jokerit je odlična momčad i uvijek je lijepo vratiti se u Helsinki'', kratko je rekao trener Medveščaka Doug Shedden.

U posljednjoj trećini, unatoč tome što je Jokerit ponovo imao više udaraca na gol, Medvjedi su sačuvali tri boda do kraja s tim da su u 44. minuti povisili razliku na +2, a u 60. powerplay golom u praznu mrežu stavili točku na ''i''. Treći pogodak, kao i u prvom susretu odigranom u Helsinkiju, postigao je Brandon Segal, dok je četvrti pripao Thomasu.

''Sretni smo zbog ove pobjede i uzet ćemo si deset minuta da potpuno uživamo u njoj, a onda ćemo se okrenuti novom susretu koji nas očekuje u Rigi. Dinamo će biti težak suparnik jer i on još uvijek, kao i mi, lovi doigravanje. Prošli put kod njih je bilo tijesno i na kraju su oni bili ti koji su slavili, zato u Rigu putujemo u želji za osvetom, pogotovo što nas nakon njih očekuje SKA, a svi znamo tko je SKA'', zaključio je Thomas.

JOKERIT HELSINKI – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

HELSINKI – Hartwall Arena. Gledatelja 9591. Suci: Komarov, Ravodin, Strelcov, Tarasov.

1:0 JOK Moses (Ohtamaa, Omark, 25) PP1
1:1 MED Wright (Leino, 30) PP1
1:2 MED Thomas (Hedberg, Martinović, 36)
1:3 MED Segal (Leino, 44)
1:4 MED Thomas (60) PP1, EN

JOKERIT: Karlsson, Helenius, Korpikari, Todd, Jaakola, Hagman, Moses, Gunderson, Maki, Wirtanen, Rota, Kapanen, Koukal, Koukal, Aaltonen, Ohtamaa, Huhtala, Omark, Sallinen, Poysti.

KHL MEDVEŠČAK: Heeter, Owuya, Kinrade, Popovic, Thomas, Segal, Glumac, Murray, Leino, Pelletier, Martinović, Hutchinson, Flood, Wright, Bjorkstrand, Perkovich, Carle, Morrisonn, Katic, St. Pierre, Hedberg.