Medvjedi prekratki za dva gola

Izvještaj 10.08.2014.
Medveščak je u drugoj pripremnoj utakmici upisao poraz od Karlovyh Varyja. Susret u KV Areni završio je rezultatom 3:2 (0:1, 3:1, 0:0).

Medvjedi su u utakmicu u Karlovym Varyma krenuli jako dobro, a nakon deset minuta igre upisali su svoj prvi pogodak. U 11. minuti asistenciju Shaonea Morrisonna i Brandona Segala iskoristio je Martin St. Pierre. Nakon toga gola do kraja trećine nanizale su se kazne, tri za Energie i tri za Medveščak, ali rezultat na semaforu nije se mijenjao.

Početkom druge dionice uslijedila su dvominutna isključenja Medvjeda, u 24. je na klupu za kazne poslan Mike Glumac, a u 25. Mark Flood. Domaćini su odmah iskoristili brojčanu nadmoć na ledu i u 25. zabili za izjednačenje (Radek Duda), da bi pet minuta kasnije imali 2:1 zahvaljujući Jurisu Štalsu. Medvjedi su se brzo vratili ''u igru''. Samo 59 sekundi kasnije u strijelca se upisao i Brock Trotter korigiravši rezultat u 2:2. Trećina ipak nije završila izjednačenjem. Naime, u 36. minuti sudac je zbog prekršaja na Dudi dosudio kazneni udarac kojeg je Duda na kraju i realizirao. U drugoj trećini Medveščak je imao pet isključenja po dvije minute, a Energie niti jedno.

Prve dvije trećine vrata Medveščaka čuvao je Mark Dekanich, dok je u posljednjoj glavni trener Chuck Weber priliku dao Mati Tomljenoviću. Dvadesetjednogodišnji hrvatski reprezentativac uspio je dionicu završiti bez ijednog primljenog pogotka. U posljednjoj trećini obje su momčadi imale po jedno dvominutno isključenje.

Spomenimo još kako je na ovoj utakmici kapetansko ''C'' na prsima nosio Mike Glumac.

Treću pripremnu utakmicu Medvjedi igraju u utorak (12. 08.) u 17:00 u Pragu protiv Sparte.

0:1 MED St. Pierre (Morrisonn, Segal, 11)
1:1 KV Duda (Balan, 25)
2:1 KV Štals (V. Tomeček, 30)
2:2 MED Trotter (Anderson, 32)
3:2 KV Duda (36) PS

HC ENERGIE KARLOVY VARY: Zavorka, Habal, Redlihs, Kvapil, Šmach, Kubka, Deyl, J. Tomeček, M. Rohan, Koblasa, Štals, Balan, Duda, Vachovec, R. Hruška, D. Hruška, Pšurny, Heizer, V. Tomeček, T. Rohan, Kverka, Vanek.

KHL MEDVEŠČAK: Dekanich, Tomljenović, Morrisonn, Carle, Popovic, Hutchinson, Martinović, Flood, Katic, Perkovich, Murray, Glumac, Thomas, St. Pierre, Segal, Hedden, Anderson, Trotter, Bjorkstrand, Rodman, Kostović.