Medvjedi prikazali dobru igru i osvojili drugo mjesto na turniru u Straubingu

Izvještaj 17.08.2014.
Medvjedi su osvojili drugo mjesto na turniru u Straubingu. Pobjedu 3:1 u finalnoj utakmici upisao je Augsburger Panther, ali bez obzira na poraz igrači Medveščaka prikazali su dobru igru protiv njemačkog prvoligaša.

Medveščak, čija je vrata čuvao Barry Brust, u prvoj je trećini bio superiorniji u situacijama 5-na-5. No, u 11. i 13. minuti igrači iz Augsburga iskoristili su brojčanu nadmoć, kada su dvominutne kazne izvršavali Shawn Belle i Mathieu Carle, i poveli 2:0. Strijelac prvog powerplay pogotka bio je Ivan Čiernik, a drugog Brady Lamb.

''Igrali smo čvrsto i imali smo kontrolu nad pakom što nas je guralo sve do kraja. Imali smo brojne kvalitetne prilike u situacijama 5-na-5 i u situacijama s igračem više, ali ih nismo uspjeli realizirati. Ovo je bila još jedna utakmica u kojoj su igrači pokazali da napredujemo'', rekao je trener Medveščaka Chuck Weber dodavši:

''Dečki se vesele povratku u Zagreb gdje ih čeka kratki odmor, a zatim nastavljamo s treninzima.''

U drugoj dionici Medvjedi su se često nalazili u suparničkoj trećini i napadali, ali unatoč dobroj igri pak nikako nije pronalazio put prema mreži Markusa Kellera. Pantere su s druge strane imale više sreće te su u 25. minuti iz kontranapada upisale i treći pogodak (Mike Connolly).

Tijekom posljednje trećine igrači Augsburgera su u 49. minuti imali dobru priliku za još jedan gol. Naime, 54 sekunde su imali situaciju 5-na-3 jer su na dvije minute bili isključeni Nathan Perkovich i Saša Martinović. No, Brust je zaustavio svaki pokušaj suparničkih igrača, a u 56. minuti se zatresla i Kellerova mreža. Pogodak za Medvjede postigao je Matt Anderson, a asistirali su mu Brock Trotter i Darren Haydar.

1:0 AUG Čiernik (Uvira, 11) PP1
2:0 AUG Lamb (Caporusso, Trevelyan, 13) PP1
3:0 AUG Connolly (Uvira, 25)
3:1 MED Anderson (Trotter, Haydar, 56)

KHL MEDVEŠČAK: Brust, Dekanich, Hedden, Pelletier, Thomas, Popovic, Hutchinson, Bjorkstrand, Anderson, Haydar, Morrisonn, Carle, Trotter, Rodman, Stewart, Martinović, Flood, Perkovich, Murray, Kostović, Belle, Katic.