Medvjedi ravnopravno parirali Dinamu iz Moskve, presuda pala u 60. minuti

Izvještaj 19.10.2013.
Samo dva dana nakon što su imali teški dvoboj s dvostrukim prvakom KHL-a Ak Barsom, Medvjede je u subotu dočekao još jedan težak dvostruki prvak, Dinamo iz Moskve. No, Dinamova veličina nije prestrašila Medvjede koji su ravnopravno parirali domaćinu bez obzira što je na kraju pobjedu (4:3) odnio aktualni prvak.

''Počašćen sam što smo imali priliku igrati protiv momčadi s tako velikom tradicijom. Znali smo da će nas dočekati momčad s pedigreom, momčad koja ima naslov prvaka. Dinamo je igrao jako čvrstu utakmicu i sretan sam što smo im znali odgovoriti većim dijelom utakmice'', rekao je trener Medveščaka Mark French dodavši:

''Nitko ne voli ispustiti vodstvo na ovakav način na koji smo mi ispustili, analizirat ćemo razloge zašto se to dogodilo i poradit ćemo na tome.''

Zagrebački oklopnici već su u trećoj minuti osigurali prednost. Nakon prvog neuspješnog pokušaja, Ryan Vesce zaobišao je gol, došao na drugu stranu i pak koji mu je proslijedio Hannu Pikkarainen pospremio u prazan dio mreže Aleksandera Jerjomenka. Do kraja trećine obje su  momčadi imale još nekoliko dobrih prilika za pogodak, ali više niti jedna pločica nije prošla gol crtu niti od Jerjomenka niti Marka Dekanicha.

''U ove posljednje dvije utakmice koje smo odigrali s Kazanjom i Dinamom, mislim da smo dokazali da možemo igrati protiv takvih momčadi. Nisam siguran jesu li ljudi vjerovali da ćemo biti sposobni za to, ali u svakoj smo utakmici pokazali da imamo dobru momčad, igrali smo borbeno i igrali smo cijelu utakmicu'', rekao je napadač Medveščaka Charles Linglet.

Početkom druge trećine, kada je Charles Linglet izvršavao dvominutnu kaznu zbog udarca palicom, Dinamo je uz pomoć Martinsa Karsumsa izjednačio na 1:1. U 28. minuti napadač Medveščaka Boyd Kane (udarac koljenom) te igrač Dinama Maksim Solovjov (ubod palicom) dobili su po 5+20, da bi u 40. Linglet Medvjedima osigurao ponovo vodstvo.

Medvjedi su na pauzu otišli s golom prednosti, ali već pri povratku na led, u 42. je Dinamo imao 2:2 zahvaljujući Konstantinu Volkovu. Bez obzira na izjednačenje i pritisak domaćina, Medvjedi su se nastavili boriti te su osam minuta kasnije još jednom nadmudrili Jerjomenka. Saša Martinović izbio je pak iz svoje trećine kojeg je pokupio Michael Ryan. Ryan se sam sjurio prema golmanu Dinama i pogodio za 2:3. Nakon tog pogotka igrači Dinama pokušavali su na sve moguće načine preokrenuti rezultat što im je i uspjelo u 60. minuti. U razmaku od 46 sekundi zabili su dva gola i osvojili tri boda.

''Kada ti se dogodio ovakav poraz, naravno da ti malo padne moral, ali moramo to što prije zaboraviti i fokusirati se na iduću utakmicu'', zaključio je Linglet.