Medvjedi s glatkih 6:0 protiv KAC-era, Tomljenoviću drugi shutout

Novosti iz EBYSL-a 18.01.2015.
Medveščakova U20 momčad na domaćem je ledu s glatkih 6:0 svladala EC-KAC koji im je uz Villach i Olimpiju najveći suparnik za drugo mjesto u Skupini A. S nova tri boda Medvjedi su KAC-erima pobjegli na 12 bodova razlike, a od Villacha i Olimpije na 14 te sve više učvršćuju svoju poziciju na 2. mjestu Skupine A Erste Bank Young Stars lige.

Igrači Medveščaka golijadu na gol KAC-a počeli su već u 4. minuti golom Josipa Jazbeca, da bi u 11. Luka Mikulić povisio na 2:0, a u 15. Ivan Janković na 3:0. Trio Mikulić, Jazbec i Janković bili su i u preostale dvije trećine kreatori pogodaka. Mikulić je vratara Tobiasa Cirteka nadmudrio u 34. minuti, dok su pak Janković i Jazbec to učinili u 44. i 53. minuti.

Vrata Medveščaka čuvao je Mate Tomljenović koji je ostvario svoj drugi ovosezonski shutout.

KHL MEDVEŠČAK U20 – EC-KAC 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

ZAGREB – Klizalište Velesajam. Gledatelja 200.

1:0 MED Jazbec (Mikulić, 4)
2:0 MED Mikulić (Jazbec, Šilović, 11)
3:0 MED Janković (Šakić, 15)
4:0 MED Mikulić (Šilović, Janković, 34)
5:0 MED Janković (Šilović, Petrinšak, 44)
6:0 MED Jazbec (Kopričanec, 53)

KHL MEDVEŠČAK U20: Tomljenović, I. Ružić, Šilović, Kegalj, Šakić, Janković, Kaleb, Borić, Pleško, Mikulić, Jazbec, Vukoja, Smolec, Kopričanec, Stančić, Miličić, Novak, Petrinšak, Krikšić.

EC-KAC: T. Cirtek, Stroj, Widnig, Kernberger, Kreuzer, Obersteiner, S. Witting, Kau, Wilhelmer, Adlassnig, Grüneis, Seifried, Kreiner, Oberauer, Hammerle, Ostermann, Maier.