Hrvatski English

Medvjedi senzacionalnom pobjedom 7:1 nad CSKA otvorili sezonu

Izvještaj 06.09.2013.
Medvjedi su KHL sezonu otvorili spektakularno! Ne samo da su odigrali povijesnu i premijernu utakmicu protiv CSKA, već su upisali i povijesnu pobjedu 7:1.

''Nismo očekivali ovakav rezultat. Ulazeći u utakmicu smo govorili o tome kako trebamo igrati svoju igru, i kako je utakmica odmicala, bili smo sve bolji. Imamo još puno prostora za napredak, pod pritiskom nismo diktirali tempo kao što smo željeli. Rezultat je odličan, ali trebamo poboljšati svoju izvedbu na ledu'', prokomentirao je trener Medveščaka Mark French.

Euforija oko Medveščakove prve KHL utakmice počela je puno prije oko dvorane i u dvorani, ali u 17:15 krenuo je spektakl. Prvo su kratkim videom predstavljeni Zagreb i Medvjedi, zatim je predsjednik KHL-a Aleksander Medvedev riječima ''Dobra večer Zagreb. Čestitamo Medveščaku što se pridružio KHL-u. Idemo igrati hokej...'' pozdravio navijače i Medvjede te otvorio premijernu sezonu, nakon čega su uslijedile ruska i hrvatska himna. Nakon hrvatske himne, na velikom ekranu počeo se ponovo vrtjeti kratki video u glavnoj ulozi nekadašnjeg legendarnog trenera Medveščaka Anatolija Kostrjukova koji je Medvjedima poželio puno sreće te najavio Viktora Krutova koji je bacio prvi - povijesni pak na led Ledene. Tim činom obilježen je i početak utakmice.

''Ovo je prilično nevjerojatno iskustvo. Ovako nešto nisam očekivao prije 5 godina kad sam došao u klub'', rekao je Letang.

Medvjedi su već u prvoj trećini dobro startali u utakmicu te su nakon prvih 20 minuta igre imali 2:0. U petoj minuti kapetan Alan Letang, koji se nalazio s lijeve strane na bandi kod plave linije, pucao je prema golu, a Jonathan Cheechoo pak je skrenuo ravno u mrežu Rastislava Stane. Iako su radili pritisak tijekom cijele trećine, drugi pogodak Medvjeda sjeo je u 14. iz powerplaya. S plave linije pucao je Mark Popovic i pogodio rašlje.

''Mark Dekanich nas je držao u igri, po prilikama za gol u prvoj polovici utakmice smo bili jako izjednačeni. Većinu utakmica dobiva ona momčad koja ima bolju igru s igračem više i igračem manje, naš powerplay je protiv CSKA bio učinkovit i zbog toga smo pobijedili. Htjeli smo stisnuti igrače CSKA na terenu kako bismo im pokazali da im danas neće biti lako. Posrećilo nam se da smo vrlo rano poveli iako u tim minutama nismo igrali najbolje, a zahvaljujući Dekanichu smo i uspjeli očuvati svoje vodstvo do kraja'', rekao je trener French.

Početkom druge trećine, u 22. minuti, Medvjedi su iskoristili i drugi powerplay zahvaljujući Kurtisu Fosteru. Tri minute kasnije zagrebački oklopnici su imali dva igrača manje što su igrači CSKA odmah iskoristili i smanjili rezultat na 3:1.

''Malo smo lošije ušli u utakmicu. Dečki su vjerojatno bili jako uzbuđeni zbog odlične atmosfere, ali smo sve bolje igrali kako je utakmica išla dalje, a 4 gola s igračem više su nam svakako pomogla da pobijedimo. Igrali smo čvrsto, držali se svog sustava i zbog toga su igrači CSKA Moskve često završavali na klupi za kažnjene igrače. Doma ćemo morati ovako igrati iz utakmice u utakmicu, želimo biti momčad koju je teško dobiti na domaćem ledu. Trener French nam je prije utakmice rekao da moramo vjerovati u sebe i u sustav igre koji smo uigravali u predsezoni, a velik obol pobjedi dao je večeras izrazito raspoloženi Dekanich na golu'', izjavio je Letang.

Nakon što je Crvena Armija zabila svoj prvi gol Mark Dekanich je, koji je tijekom cijelog susreta imao fantastične obrane, zaključao svoja vrata za razliku od Stane koji je do kraja utakmice primio još četiri gola. Medvjedi jednostavno nisu stajali na kočnicu, već su furiozno jurili prema tri boda. U 33. minuti iz powerplaya opet Vesce, da bi u posljednjoj trećini niz nastavio Cheechoo (49.) i Charles Linglet (55.).

''Da mi je netko prije dva mjeseca rekao da ćemo pobijediti CSKA, rekao bih da nema šanse. Nikada nisam ni pomislio na ovako nešto. Nadam se da možemo nastaviti u istom tonu'', izjavio je Cheechoo kratko se osvrnuvši na svoja dva premijerna gola u Medveščakovom dresu:

''Zbog toga sam i dovoden.''

Dekanich, koji je umalo uhvatio shutout, nije očekivao ovakav rezultat.

''Ovo je početak iz snova. Pokazali smo da možemo igrati protiv najboljih.''

A kako su se igrači nosili s Radulovim?

''Radulova smo zaustavili timskom igrom, jako je vješt u igri 1 na 1 i stoga smo se potrudili da ga, ako prođe jednog igrača, dočeka drugi, treći, četvrti i peti. Ukoliko prođe svih pet igrača i zabije nam gol, zapljeskat ćemo mu, ali nismo mu dali ni mjesta ni vremena da nam to učini. Momčadska igra će biti naš zaštitni znak'', zaključio je Letang.