Hrvatski English

Medvjedi u Nižnjekamsku osvojili bod

Izvještaj 13.11.2013.
Medvjedi su povratak na ledenu plohu, nakon reprezentativne pauze, obilježili osvojenim bodom kod Neftehimika u Nižnjekamsku. Neftehimik je pobijedio 3:2 nakon izvođenja kaznenih udaraca.

''U utakmicu smo krenuli sporije. Neftehimik je igrao dobro svih 60 minuta, dok smo mi tek u posljednjih 40 počeli igrati borbeno'', rekao je trener Medveščaka Mark French.

Domaćini, koji su od posljednjeg sraza s Medvjedima promijenili glavnog trenera i par igrača, zagrebačke oklopnike su dočekali vrućih glava te su već u prvoj trećini pokazali želju za revanšom zbog onih 6:0 u Zagrebu. Obje su momčadi u prvih 20 minuta igre bile izjednačene po udarcima na gol (11:11), ali u 9. minuti Jan Kolar bio je jedini sretnik čiji je pokušaj na kraju i završio pogotkom.

''Teško je kada u utakmicu kreneš sporije i ne uspiješ osigurati rano vodstvo, ali mi smo se uspjeli vratiti na powerplayu u drugoj trećini. Iako su oni opet poveli, trećina je ipak završila sa 2:2. U posljednjoj trećini smo imali puno prilika za pogodak, naročito na powerplayu. Da smo neku od tih šansi kapitalizirali, mislim da bi susret završio drukčije, ali nije, i rezultat toga je bio poraz nakon izvođenja kaznenih udaraca'', izjavio je Thomas.

Početkom druge trećine savršena prilika se otvorila Medvjedima. Neftehimik je bio u situaciji s igračem manje jer je 15 sekundi prije kraja prve trećine na dvije minute zbog ometanja bio isključen Nikolaj Belov te su igrači Medveščaka mogli pokušati ''prodati'' suparniku neku od powerplay akcija na kojima su radili za vrijeme pauze. To im je i uspjelo samo 20 sekundi nakon što je počela druga trećina. Bill Thomas se upisao u strijelca, a Mark Katic u asistenta. Iako su igrači iz Nižnjekamska tri minute kasnije ponovo osigurali vodstvo, u 31. minuti Jonathan Cheechoo namjestio je pak Hughu Jessimanu koji je na kraju zajedno s pločicom završio u mreži Aleksandera Sudnicina za 2:2.

''Kako je utakmica odmicala, tako smo i mi bili sve bolji. U prvoj trećini su nam noge bile teške, ali u drugoj smo dobro odgovorili. Iskoristili smo powerplay i nastavili smo s dobrom igrom, ali nažalost nismo uspjeli završiti posao do kraja. U idućoj utakmici moramo igrati ovako kako smo odigrali posljednje dvije trećine protiv Neftehimika'', rekao je Jessiman.

U posljednjoj trećini Medvjedi su puno više napadali od domaćina. Obje su momčadi imale i po jedan powerplay, ali su oba ostala neiskorištena. Čak štoviše, dionica je završila bez pogotka što je značilo samo jedno - da su i gosti i domaćini osigurali bod, a kome će pripasti dva, odlučit će produžetak. Ipak, ni produžetak nije dao konačnog pobjednika, već kazneni udarci u čijem su izvođenju više sreće imali igrači Neftehimika (Petr Koukal).