Hrvatski English

Medvjedi u posljednje dvije minute zabili dva gola

Izvještaj 08.09.2014.
Medvjede je u Kazanju dočekala teška utakmica protiv bivšeg dvostrukog prvaka Ak Barsa te su bodovi još jednom ostali kod domaćina (4:2). Unatoč porazu, igrači Medveščaka popravili su igru u situacijama s igračem više i igračem manje. Iako su imali 37 minuta kazne, nisu primili niti jedan gol s igračem manje, i dva gola koja su zabili, zabili su iz powerplaya i shorthandeda.

Igrači Ak Barsa već su u prvoj trećini nametnuli svoju igru i tempo. Većinom se igralo u trećini Medveščaka, dok je pak obrana domaćina rijetko puštala Medvjede u blizinu svoje mreže. U šestoj minuti igre napadač Aleksander Burmistrov odveo je Ak Bars u blago vodstvo, a u posljednjih deset minuta prve trećine imali su još nekoliko prilika za pogodak. Naime, u 11. i 20. Medvjedi su imali igrača manje, a u 15. su im bila isključena dva igrača (St. Pierre, Mezei). Unatoč tome, uspjeli su se obraniti i u situaciji 5-na-4 i u situaciji 5-na-3.

''U ovom trenutku teško je išta komentirati. Nisam zadovoljan kako smo odigrali. U idućoj utakmici moramo biti bolji. Ak Bars je igrao brže, nadigrao nas je i kapitalizirao svoje šanse'', prokomentirao je trener Medveščaka Chuck Weber.

U drugoj trećini igrači iz Kazanja nastavili su svoju dominaciju. Igrači Medveščaka odupirali su se napadima do 35. minute, ali tada je Dmitrij Obuhov povisio na 2:0, da bi minutu kasnije Ilja Nikulin zabio za 3:0. Medvjedi su u 30. ostali bez Marcela Rodmana kojemu je dosuđena kazna 5+20.

''Kada smo počeli zaostajati za Ak Barsom, postali smo krhki. Moramo igrati svih 60 minuta, moramo biti više disciplinirani i organizirani. Tek nakon što smo zabili onaj prvi gol pri kraju susreta, počeli smo igrati svoju igru'', rekao je Darren Haydar.

U posljednjoj trećini ujednačio se broj udaraca na gol (7:7) s obje strane. Medvjedi su pokušali smanjiti gol razliku i čak ni 4:0, koje je u 53. postavio Aleksander Svitov, nije ih obeshrabrilo te su u posljednje dvije minute susreta nanizali dva gola za konačnih 4:2. Strijelci za Medveščak bili su Andrew Hutchinson (powerplay gol) i Mike Glumac (shorthanded gol).

''Ovo je težak poraz za nas i teško je sada nakon njega otići u Magnitogorsk kod aktualnog prvaka. Trebali smo igrati bolje u ovoj utakmici'', kratko je izjavio Hutchinson, a Martin St. Pierre dodao:

''Ak Bars je odlična momčad i mislim da smo ih previše respektirali i dali im previše prostora. Fokusirali smo  se na njih, umjesto da smo pokušali odigrati onako kako znamo i da smo se držali našeg sustava igre.''

AK BARS KAZANJ – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

KAZANJ - TatNeft Arena. Suci: Ciplakov, Čerenkov, Birin, Medvjedev.

1:0 BAR Burmistrov (Möller, Azevedo, 6)
2:0 BAR Obuhov (Lukojanov, Rilov, 35)
3:0 BAR Nikulin (Mirnov, Pesonen, 36)
4:0 BAR Svitov (Nikulin, Mirnov, 53)
4:1 MED Hutchinson (St. Pierre, 59) PP1
4:2 MED Glumac (Martinović, 60) SH

AK BARS: Garipov, Nillson, Denisov, Nikulin, Mirnov, Svitov, Varnakov, Pesonen, Kornejev, Heshka, Obuhov, Rylov, Möller, Azevedo, Tkačjov, Musin, Burmistrov, Kosticin, Medvjedev, Paigin, Lukojanov, Maljhin.

KHL MEDVEŠČAK: Brust, Dekanich, Popovic, Thomas, Krog, Glumac, Murray, Pelletier, Haydar, Rodman, Martinović, Hutchinson, Hedden, Anderson, Flood, Mezei, Bjorkstrand, Carle, Stewart, St. Pierre.